در گزارش ام آی جی تی اعلام شد

آخرین وضعیت تامین سوخت ۳ نیروگاه و مراكز تولیدی-صنعتی گیلان

آخرین وضعیت تامین سوخت ۳ نیروگاه و مراكز تولیدی-صنعتی گیلان به گزارش ام آی جی تی سخنگوی شركت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران اظهار داشت: باتوجه به پیش بینی های هواشناسی، سوخت رسانی به 125 جایگاه استان گیلان را قبل از بارش برف تكمیل كردیم و الان مشكلی در تامین سوخت وجود ندارد.فاطمه كاهی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه طبق اعلام قبلی ستاد بحران استان گیلان و همین طور پیش بینی هواشناسی قبل از بارش برف، مبادرت به تكمیل ظرفیت سوخت جایگاه های استان كرده ایم، اظهار داشت: با توجه به این كه راه های مواصلاتی در شرایط بارش برف سنگین، بعضاً با مشكل و انسداد روبرو می شوند، قبل از بارش برف مبادرت به سوخت رسانی كردیم تا در روزهای مسدود یا مشكل دار بودن راه ها، از تردد خودرو های سوخت رسان و نفت كش ها در مسیرهای مواصلاتی جلوگیری نماییم. بدین سان كلیه جایگاه های استان را تا حداكثر ظرفیت آنها سوخت رسانی كردیم.
وی اضافه كرد: سوخت مورد نیاز نیروگاه پره سر را نیز طبق هماهنگی های انجام شده بوسیله استان اردبیل با نفت كش تامین می نماییم و در راه رودبار كه گرفتار انسداد راه های مواصلاتی هستیم، طبق هماهنگی با شركت پخش فرآورده های نفتی استان قزوین، قرار شد تا سوخت رسانی به این مناطق نیز بوسیله استان قزوین صورت گیرد كه تابحال نیز انجام شده و مشكلی وجود ندارد.
این مقام مسئول میزان سوخت رسانی به كل استان گیلان طی سه روز گذشته را ۴ میلیون لیتر اعلام نمود و گفت: از آنجایی كه محورهای مواصلاتی با مشكل روبرو شده بود، میزان تردد نیز به طرز قابل توجهی كاهش داشت. بنا بر این مصرف چندانی را شاهد نبودیم.
طبق گفته كاهی، سوخت مصرف كنندگان عمده ای كه سوخت دوم برای دیزل ژنراتورها استفاده می نمایند نیز تامین شده اند و مشكلی ندارند. در این راستا قبل از بارش برف، مرغداری ها، گلخانه ها یا اماكنی كه گرمایش آنها بوسیله گاز امكانپذیر نبوده است را از سوخت دوم داده ایم و مشكلی ندارند.
سخنگوی شركت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، تعداد جایگاه های استان گیلان را ۱۲۵ جایگاه اعلام نمود و اظهار داشت: در شرق استان كه مشكلاتی در قطع برق وجود داشته است، جایگاه ها نیاز خود به برق را بوسیله دیزل ژنراتور تامین كردند كه سوخت آن نیز تامین شده است.
كاهی اشاره كرد: سوخت مورد نیاز نیروگاه لوشان و رشت نیز تامین شده و مشكلی در زمینه سوخت ندارند. در رابطه با تامین سوخت نقاط صعب العبور نیز باید اظهار داشت كه باتوجه به پیش بینی های انجام شده و طبق تجربه سالانه، سوخت مورد نیاز این نقاط را قبل از آغاز فصل زمستان تامین می نماییم.
وی با اشاره به اینكه مسیر مراجعه به انبار سوخت استان كاملاً باز است و مشكلی در تردد نفتكش های به انبار وجود ندارد، اظهار داشت: در صورتیكه نیاز به سوخت وجود داشته باشد نفتكش ها قادر به حمل و سوخت رسانی هستند و مشكلی دراین زمینه نیست. اما از آنجایی كه ترددها كاهش داشته است میزان سوخت مصرفی در استان افزایش نداشته است.

1398/11/23
20:38:44
5.0 / 5
4160
تگهای خبر: تولید , سوخت , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز