وزیر نفت در اهواز:

ساخت دكل در ایران آرزوی صنعت نفت بود

ساخت دكل در ایران آرزوی صنعت نفت بود به گزارش ام آی جی تی ایسنا/خوزستان وزیر نفت اظهار داشت: ساخت دكل در ایران یكی از آرزوهای صنعت نفت بود كه امروز محقق شده است.بیژن زنگنه در آیین افتتاح و راه اندازی دكل حفاری ۷۲ فتح ساخت جهاد دانشگاهی كه امروز ۲۹ بهمن ماه در اهواز برگزار شد، اظهار نمود: باتوجه به ظرفیت های كشور برای سال های طولانی به تجهیزات حفاری و جنبی آن نیازمند هستیم و ساخت دكل در ایران یكی از آرزوهای صنعت نفت بود كه امروز محقق شده است.

وی اضافه كرد: یك دكل یك كارخانه سیار است كه می توان آنرا از جایی بجای دیگر انتقال داد. هزینه ساخت خیلی از كارخانه ها كمتر از هزینه ساخت یك دكل است و ساخت یك دكل نفتی دارای اهمیت بسیاری است.

وزیر نفت اشاره كرد: از جهاد دانشگاهی كه سرسختانه عمل كرد تا شاهد ساخت دكل حفاری در درون كشور باشیم تشكر می كنم. همه باید سرسختانه عمل كنند تا بتوانیم موفق عمل نماییم و دراین زمینه جهاد دانشگاهی سرسختانه عمل كرد تا توانست در زمینه ساخت دكل ها موفق شود.

زنگنه عنوان كرد: تقاضا دارم كه جهاد دانشگاهی این كار را ادامه دهد و عمق ساخت را بیشتر كنند تا علاوه بر بحث ساخت دكل، بحث تعمیر و سایر موضوعات را بعنوان مسایل آینده دنبال نماییم.

وی با اشاره به اینكه یك دكل تجهیزات مختلفی دارد كه می توان آنها را ساخت، اظهار داشت: وظیفه ما است كه برای كارخانه های داخلی كار ایجاد نماییم.

زنگنه اضافه كرد: اهواز پس از اصفهان و اراك از نظر تجهیزات صنعتی یكی از قطب های مهم كشور است و باید برای این كارخانه ها كار ایجاد و از آنها حمایت كرد.

وی با اشاره به اینكه پشتیبانی از شركت های دانش بنیان و استارتاپ ها در برنامه وزارت نفت می باشد، عنوان كرد: جهاد دانشگاهی خوزستان در بحث ساخت بعضی از قطعات همچون مته های حفاری اقدامات خوبی انجام داده است.

زنگنه اضافه كرد: ساخت دكل فقط برای ایران نیست. وقتی بتوانیم دكل با استانداردهای بین المللی بسازیم در ادامه خواهیم توانست دكل و خدمات در رابطه با آنرا صادر نماییم و باید از این فرصت ها بهره ببریم.

وی اشاره كرد: حالا در تحریم ها هستیم اما این مسایل با تدبیر نظام و مقاومت مردم می گذرد و دراین زمینه باید از فرصت ها بهره برد.

منبع:

1398/11/29
15:02:05
5.0 / 5
4262
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز