معاون شركت ملی نفت خبر داد

نوسازی و بازسازی تجهیزات شركت نفت خیز جنوب

نوسازی و بازسازی تجهیزات شركت نفت خیز جنوب به گزارش ام آی جی تی معاون امور تولید شركت ملی نفت ایران اظهار داشت: تجهیزات و تأسیسات شركت مناطق نفت خیز جنوب بعنوان تولیدكننده 74 درصد نفت كشور در اولویت شركت نفت قرار دارد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، فرخ علیخانی امروز در نشست تخصصی «معرفی فرصت ها و چارچوب سرمایه گذاری در پروژه های فرآورش نفت خام» اظهار داشت: یكی از موضوعاتی كه بعنوان اولویت در حال پیگیری است، افزایش و نگهداشت تولید نفت می باشد تا بدین سان بتوانیم علاوه بر توسعه، به یك تولید ایمن و پایدار دسترسی پیدا نماییم.
وی اضافه كرد: برای تحقق چنین هدفی، محتوا و برنامه های مختلف را در بخش های متنوعی برنامه ریزی كردیم كه اساس این برنامه ها، حفظ زنجیره ارزش از تولید در مخزن و مرحله حفاری چاه، تأسیسات فرآورشی، خطوط لوله و در نهایت تحویل است. در این راستا توانسته ایم دو مقوله بازسازی و نوسازی تجهیزات فرسوده نفتی را در دست اقدام قرار دهیم.
به گفته معاون امور تولید شركت ملی نفت ایران، مقوله نوسازی از اهمیت بالاتری نسبت به بازسازی قرار داشته و شركت ملی مناطق نفت خیز جنوب بعنوان شركتی كه تولید و تامین ۷۴ درصد نفت تولیدی كشور را در دست دارد، در صدر اولویت نوسازی و بازسازی تجهیزات فرسوده است. علیخانی با اشاره به اینكه در اختیار داشتن تأسیسات نمك زدایی و شیرین سازی، نقش مهمی در پایداری تولید ایفا می كنند، گفت: یكی دیگر از برنامه هایی كه با شركت ملی مناطق نفت خیز جنوب در دست اقدام داریم، نوسازی واحدهای نمك زدایی و شیرین سازی شركت ملی مناطق نفت خیز جنوب است. در این راستا چهار پروژه نمك زدایی و فرآورش در منطقه نفت خیز جنوب برای سرمایه گذاری تعریف كرده ایم. بطور كلی مقوله روزآمدی تجهیزات و تأسیسات نفتی را بعنوان اولویت و لزوم تعریف كرده و در دست اقدام داریم.


منبع:

1398/11/30
15:33:51
5.0 / 5
4084
تگهای خبر: تخصص , تولید , تولید نفت , حفاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز