مداخله گازی آمریكا در چارچوب كمك یك میلیارد دلاری

مداخله گازی آمریكا در چارچوب كمك یك میلیارد دلاری ام آی جی تی: آمریكا می خواهد یك میلیارد دلار كمك برای كشورهای مركز و شرق اروپا بمنظور كمك برای كاهش وابستگی آنها به نفت و گاز روسیه فراهم نموده و از تكمیل ساخت خط لوله نورد استریم 2 جلوگیری كند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، مایك پمپئو، وزیر خارجه آمریكا در كنفرانس امنیتی مونیخ كه بتازگی در آلمان برگزار شد، اظهار نمود: دولت آمریكا بوسیله موسسه مالی IDFC و حمایت كنگره می خواهد حداكثر یك میلیارد دلار فاینانس برای كشورهای اروپای شرقی و مركزی فراهم آورد.

نشریه هندلزبلات آلمان نوشت: لهستان و كشورهای حوزه دریای بالتیك كه با ساخت خط لوله گازی نورد استریم ۲ بین روسیه و آلمان مخالف هستند و تلاش می كنند وابستگی خود به انرژی روسیه را كاهش دهند، همچون كشورهایی خواهند بود كه از این كمك بهره می گیرند.

آمریكا همزمان با كمك به رشد سرمایه گذاری خصوصی در كشورهای اروپای شرقی و مركزی، می خواهد مانع از ساخت خط لوله گازی نورد استریم ۲ شود و مدعی است كه این پروژه به روسیه نفوذ سیاسی بیشتری روی مشتریان گازی اروپایی خواهد بخشید.

سنای آمریكا در دسامبر یك لایحه دفاعی را تصویب كرد كه شامل تحریم شركت هایی بود كه در ساخت این پروژه به شركت گازپروم كمك می كنند. تحریمهای آمریكا مقابل این پروژه میان كشورهای اروپایی شكاف انداخته است. در صورتیكه كشورهای شرق اروپا موافق این تحریمها هستند، آلمان از مداخله آمریكا در سیاستها و پروژه های انرژی اروپا انتقاد كرده است.

پس از اعلام این تحریمها، شركت سوییسی Allseas كه كار راه اندازی لوله ها در بستر دریا را برعهده داشت، فورا فعالیت در پروژه نورد استریم ۲ را متوقف كرد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، مقامات روسیه مدعی هستند كه شركتهای روسی می توانند این پروژه را بدون كمك شركای خارجی تكمیل كنند اما دن برویت، وزیر انرژی آمریكا بتازگی در مصاحبه ای به بلومبرگ اظهار داشت: شركتهای روسی قادر نخواهند بود این پروژه را در دریای بالتیك كامل كنند برای اینكه فاقد فناوری لازم برای انجام آن هستند.

منبع:

1398/12/01
13:38:05
5.0 / 5
3686
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز