كشور باز هم خاموشی خواهد داشت؟

كشور باز هم خاموشی خواهد داشت؟ به گزارش ام آی جی تی چند روز پیش به علت وجود محدودیت سوخت برای نیروگاه ها كشور با خاموشی های برنامه ریزی شده مواجه گردید اما حالا سخنگوی صنعت برق شرایط شبكه برق را كاملا نرمال پیشبینی و اعلام نموده است كه دیگر خاموشی برنامه ریزی شده نخواهیم داشت.


مصطفی رجبی در گفتگو با ایسنا، با بیان این كه هم اكنون وضعیت شبكه برق كشور كاملا پایدار می باشد و هیچ محدودیتی برای تأمین برق مشتركان وجود ندارد، اظهار نمود: در ایام پیش رو به هیچ عنوان خاموشی برنامه ریزی شده نخواهیم داشت و تمام كارها بر مبنای برنامه در حال انجام می باشد.
وی درباره وضعیت تأمین سوخت نیروگاه ها، تصریح كرد: حالا برای تأمین سوخت نیروگاه ها هم مشكل جدی وجود ندارد و با هماهنگی كه با وزارت نفت، شركت ملی گاز و شركت ملی نفت انجام شده، سوخت نیروگاه ها در شرایط نرمالی تحویل داده می شود و هیچ مشكلی در این بخش وجود ندارد.
وی ادامه داد: میزان مصرف سوخت گاز نیروگاه ها به نسبت سوخت مایع افزایش یافته و الان نیروگاه ها بیشتر از گاز استفاده می نمایند بگونه ای كه سوخت اغلب نیروگاه ها گاز است.
وی با اشاره به آخرین وضعیت صادرات نیز، اظهار داشت: مقرر شده كه صادرات برق افزایش پیدا نكند اما آنچه كه متعارف بود، در حال انجام می باشد البته باید گفت میزان سوخت مصرفی برای تولید برق به منظور صادرات حدود یك درصد گاز مصرفی در بخش خانگی است.1398/12/02
13:57:13
5.0 / 5
3864
تگهای خبر: تولید , سوخت , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز