سیلاب حریف سدهای تهران نمی گردد

سیلاب حریف سدهای تهران نمی گردد به گزارش ام آی جی تی مدیرعامل شركت آب منطقه ای تهران اظهار داشت: سازه سدهای تهران بگونه ای طراحی شده كه حتی در سیلاب های سنگین هم برای این سدها مشكلی به وجود نمی آید و سدهای استان تهران از نظر پایداری و مقاومت در رتبه خوبی قرار دارند.


سید حسن رضوی در گفتگو با ایسنا، با بیان این كه سدهای تهران از باب پایداری و مقاومت در مقابل سیلاب و شرایط اضطراری مقاوم هستند، اظهار نمود: همه سدهای كشور در شرایط پایداری قرار دارند و وضعیت تمام سدها به صورت روزانه پایش می شود و احتمال شكستن سدهای تهران به دنبال سیلاب وجود ندارد.
قدمت بعضی از سدهای تهران ۵۵ سال است
وی با اشاره به طول عمر سدهای تهران اظهار نمود: قدمت بعضی از سدهای تهران ۵۵ سال است و از نظر پایداری و مقاومت هیچ مشكلی برای آنها وجود ندارد و تمام سدها به صورت روزانه با ابزار دقیق مورد پایش قرار می گیرند و هیچ مشكلی برای پایداری و مقاومت سدهای استان تهران وجود ندارد.
مدیرعامل شركت آب منطقه ای تهران با بیان این كه سال قبل شایعاتی در فضای مجازی در مورد احتمال شكستن سد امیركبیر عنوان شد، اظهار داشت: سد امیركبیر هیچ مشكلی نداشته و نخواهد داشت و وضعیت این سد هم به صورت مرتب مورد بررسی قرار می گیرد.
رضوی با بیان این كه هر كدام از سدهای تهران یك خصوصیت خاصی دارند و هر كدام از آنها یك روش كنترل و پایداری خاصی دارند، خاطرنشان كرد: وضعیت پایداری سدها در شرایط نرمالی است و پیشبینی ما این است كه اگر شرایط نرمال باشد مشكلی برای سدها به وجود نمی آید مگر این كه شاهد حوادث غیرمترقبه همچون زلزله هشت ریشتری و حوادثی از این قبیل باشیم در غیر این صورت مقاومت سدهای تهران بسیار بالا است.
حجم سدهای تهران ۲۵ میلیون مترمكعب افزایش یافت
مدیرعامل شركت آب منطقه ای تهران در مورد آخرین وضعیت سدهای تهران اظهار داشت: هم اكنون سدهای تهران ۶۲۰ میلیون مترمكعب ذخیره آب دارند و شرایط آنها كاملا نرمال می باشد و حتی نسبت به سال های نرمال وضعیت تا حدودی بهبود یافته است.
وی افزود: نسبت به سال قبل حدود ۲۵ میلیون مترمكعب حجم آب سدهای استان تهران افزایش یافته است و در مورد منابع آب تهران هم باید اظهار داشت كه وضعیت از سال های نرمال بالاتر است.
به گفته رضوی، از نظر منابع آبی شرایط خوبی را داریم و اگر مردم صرفه جویی كنند پیشبینی ما این است كه سال ۱۳۹۹ را بدون مشكل پشت سر بگذاریم.1398/12/09
23:21:11
5.0 / 5
3903
تگهای خبر: آب , ابزار دقیق , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز