آغاز ورود وزیران اوپك به وین برای رایزنی درباره بحران كرونا

آغاز ورود وزیران اوپك به وین برای رایزنی درباره بحران كرونا ام آی جی تی: وزیران اوپك برای مذاكره درباره كاهش بیشتر تولید بمنظور مقابله با اثرات منفی ویروس كرونا بر تقاضا برای نفت، در حال ورود به وین هستند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، اوپك و متحدانش شامل روسیه در ماه دسامبر با ۱.۷ میلیون بشكه در روز كاهش تولید موافقت كردند كه مدت اجرای آن تا اختتام ماه میلادی جاری است. عربستان سعودی داوطلبانه تولیدش را ۴۰۰ هزار بشكه در روز دیگر كاهش داده كه مجموع محدودیت عرضه این گروه را به ۲.۱ میلیون بشكه در روز رسانده است.

اما از آن زمان شیوع ویروس كرونا كه از چین آغاز شد، به سبب محدود شدن فعالیت صنعتی و كاهش سفرهای هوایی تقاضای جهانی برای نفت را ضعیف كرده است.

آژانس بین المللی انرژی اعلام نموده كه رشد تقاضای جهانی برای نفت در سه ماهه نخست ۴۳۵ هزار بشكه در روز كاهش پیدا كرده و به پایین ترین حد در یك دهه گذشته می رسد و ممكنست آمار پیش بینی شده افت بیشتری پیدا كند.

یكی از گزینه های مورد بحث میان اعضای اوپك، افزودن یك میلیون بشكه در روز دیگر به كاهش تولید نفت بمنظور تثبیت بازار است. قبل از این افزودن ۶۰۰ هزار بشكه در روز به كاهش تولید پیشنهاد شده بود.

مذاكره درباره كاهش بیشتر تولید اوپك در ایام اخیر از قیمت های نفت پشتیبانی كرده است و فاكتورهای قیمت نفت آمریكا و برنت قسمتی از ضرر سنگین اخیرشان را جبران كرده اند با این وجود نسبت به اوجی كه در ژانویه داشتند، همچنان افت شدیدی را نشان می دهند.

اظهار خوش بینی وزیر نفت كویت به نتیجه دیدار اوپك

خالد الفاضل، وزیر نفت كویت قبل از عزیمت به مقصد وین به خبرگزاری دولتی این كشور اظهار داشت: با وجود تاثیر شایان توجه شیوع ویروس كرونا بر بازارهای جهانی نفت در یك ماه اخیر، وی نسبت به نتیجه دیدار هفته جاری اوپك خوش بین است.

وزیر نفت كویت اظهار داشت: دیدارهای زیادی میان اعضای اوپك و متحدانش برای رسیدن به توافق درباره بهترین راه احیای ثبات و توازن بازار جهانی نفت انجام خواهد شد. ما نسبت به نتیجه این دیدارها و ادامه همكاری در بین اعضای گروه اوپك پلاس خوشبین هستیم.

وی در ادامه بر اهمیت حذف مازاد عرضه پیش بینی شده در سه ماهه دوم امسال در نتیجه تاثیر شیوع ویروس كرونا بر تقاضا، اصرار كرد.

ادامه سكوت روسیه درباره پیشنهاد اوپك

روسیه تابحال درباره لزوم كاهش بیشتر تولید متقاعد نشده است و بعضی از منابع آگاه می گویند اوپك ممكنست كاهش تولید اضافی را به تنهایی به دوش بگیرد.

كرملین روز سهشنبه به خبرنگاران گفت درباره این كه مسكو آماده است در امتداد همكاری با كشورهای اوپك و غیراوپك كاهش تولید نفت بیشتری صورت دهد، حرفی نمی زند.

شركت لوك اویل كه دومین تولیدكننده بزرگ نفت روسیه است، اعلام نمود پیشنهاد اوپك برای افزودن یك میلیون بشكه در روز دیگر به كاهش تولید برای متوازن كردن بازار و بازگشت قیمتها به محدوده ۶۰ دلار كافی خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، آمار قربانیان ویروس كرونا در جهان به بیشتر از ۳۰۰۰ نفر رسیده و بیشتر از ۸۶ هزار و ۵۰۰ نفر به آن آلوده شده اند. ویروس كرونا حالا در خارج از چین با سرعت پرشتابی شیوع پیدا می كند.

منبع:

1398/12/14
22:44:56
5.0 / 5
3436
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , تولید نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز