رئیس جمهور آمریكا

به وقتش وارد دعوای نفتی عربستان و روسیه می شوم

به وقتش وارد دعوای نفتی عربستان و روسیه می شوم به گزارش ام آی جی تی رئیس جمهور آمریكا اظهار نمود به وقت مناسب در جنگ قیمت نفت میان عربستان سعودی و روسیه دخالت خواهد نمود.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، عربستان سعودی و روسیه بعد از اینكه در مذاكرات ماه جاری وین در مورد سیاست تولید نفت به توافق نرسیدند و همكاری نفتی سه ساله آنها گرفتار فروپاشی شد، وارد جنگ قیمت برای تصرف سهم بازار شدند. برنامه این كشورها برای افزایش تولید نفت همزمان با افت شدید تقاضای جهانی به علت شیوع كرونا، قیمتهای نفت را در هفته جاری به پایینترین حد خود در ۲۰ سال قبل رساند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا در یك كنفرانس مطبوعاتی در كاخ سفید به خبرنگاران اظهار داشت: ما تلاش می نماییم نوعی زمینه واسط پیدا نماییم. زمانی كه نگاه می كنید می بینید جنگ قیمت نفت تا چه حد برای روسیه ویران كننده بوده چونكه كل اقتصاد این كشور بر پایه نفت می باشد و ما با پایینترین قیمت نفت در چند دهه اخیر روبرو شده ایم ازاین رو برای روسیه بسیار نابودكننده است. این وضعیت برای عربستان سعودی هم بسیار بد است اما آنها وارد جنگ قیمت و جنگ تولید شده اند. در یك زمان مناسب در این مورد وارد خواهم شد. ترامپ كه خویش را برای رقابتهای ریاست جمهوری در نوامبر آماده می كند، همینطور اظهار نمود: علیرغم این كه جنگ قیمت به صنعت آمریكا صدمه زده اما قیمتهای ارزانتر بنزین به نفع مصرف كنندگان است.

ترامپ ۱۰ روز پیش درباره بازارهای نفت با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی گفت وگوی تلفنی داشت. همینطور وزارت خارجه آمریكا اعلام نمود سفیر عربستان در آمریكا پنج شنبه گذشته با وزیر انرژی عربستان درباره بازارهای نفت صحبت كرده است اما جزئیات بیشتری از این صحبتها اعلام نشد.

بر اساس گزارش رویترز، سناتورهای آمریكایی در مذاكراتی كه روز چهارشنبه با سفیر عربستان در آمریكا داشتند، فشار برای توقف جنگ قیمت میان ریاض و مسكو را افزایش داده و از جانب دیگر از ترامپ خواستند نفت عربستان و روسیه را هدف تحریم قرار دهد.

دولت ترامپ به تازگی خط لوله گاز طبیعی نورد استریم ۲ روسیه و همینطور زیرمجموعه های شركت روسنفت را به علت كمك به فروش نفت ونزوئلا هدف تحریم قرار داده است.

منبع:

1399/01/03
12:23:13
5.0 / 5
3247
تگهای خبر: انرژی , بنزین , تحریم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز