تولید یك میلیون لیتر محلول ضدعفونی كننده در نیروگاه نكا

تولید یك میلیون لیتر محلول ضدعفونی كننده در نیروگاه نكا به گزارش ام آی جی تی مدیرعامل شركت مدیریت تولید برق نكا اظهار داشت: از ابتدا شیوع ویروس كرونا تابحال جدود یك میلیون لیتر محلول ضدعفونی كننده در نیروگاه نكا تولید و در اختیار ارگان های مختلف قرار گرفته است و این آمادگی را داریم كه تا هر زمان نیاز باشد، این تولید را ادامه دهیم.


محسن نعمتی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در نیروگاه نكا، از همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس كرونا در كشور، برای كمك رسانی به دستگاه های مختلف شامل فرمانداری، استانداری، سپاه و... اعلام آمادگی كردیم كه ظرفیت تولید مواد ضدعفونی كننده را در نیروگاه داریم تا كمك نماییم نیازهای موادضدعفونی كننده استان تامین شود.
وی اشاره كرد: بدین منظور آب دریا را با استفاده از نمكی كه از استانهای مجاور وارد می نماییم، تغلیظ كرده و پس از تغلیظ، در دستگاهی به نام دستگاه آب ژاول سازی، با استنفاده از روش الكترولیز تبدیل به آب ژاول می شوند كه آب ژاول مشابه وایتكس، برای ضدعفونی كردن، مورد استفاده قرار می گیرد و با تركیب دو دهم درصد، یك مایع مناسب برای ضدعفونی كردن سطوح است.
مدیرعامل شركت مدیریت تولید برق نكا افزود: با استقبال از طرف استان مازندران برای دریافت آب ژاول مواجه شدیم بطوریكه ابتدا با تولید روزانه 1000 تا 1500 لیتر شروع كردیم و با وجود تقاضای زیاد، این میزان تولید را به روزانه 50 هزار لیتر رساندیم.
نعمتی با اعلان اینكه هم اكنون در نیروگاه نكا، یك واحد در دست تعمیرات اساسی است و سه واحد دیگر در مدار بهره برداری قرار دارد، اظهار نمود: در صورتیكه به خاطر تعطیلات نوروزی از یك سو و لزوم ماندن در خانه ها بمنظور جلوگیری از شیوع ویروس كرونا از طرف دیگر، مردم اكثرا در خانه هایشان هستند، همكاران ما در بخش تولید برق حرارتی به كار خود ادامه می دهند و در نیروگاه نكا نیز همچون دیگر نیروگاه های كشور این مساله صدق می كند.
وی با تاكید بر اینكه در بخش سیكل تركیبی نیز هر سه واحد نیروگاه در مدار است و تولید برق به صورت مستمر و شبانه روزی در نیروگاه نكا در حال انجام می باشد، افزود: واحد یك نیروگاه كه در دست تعمیرات اساسی است، باید حتما در ابتدای تابستان وارد مدار شود و جز مواردی است كه امسال در برنامه های تعمیرات اساسی بخش برق حرارتی قرار گرفته بود و آماده شدن آن، نقش موثری در تولید برق برای رفع نیاز پیك تابستان دارد؛ به همین خاطر، در كنار همه مشكلاتی كه وجود دارد، هم باید به تولید مستمر برق ادامه دهیم و هم باید تعمیرات اساسی را بموقع به سرانجام برسانیم.
مدیرعامل شركت مدیریت تولید برق نكا با اعلان اینكه حالا كاركنان نیروگاه نكا به صورت شیفتی در دو بخش تولید برق و انجام تعمیرات اساسی در حال فعالیت شبانه روزی هستند، اظهار داشت: رعایت مسائل بهداشتی در محیط كار و مسائل در رابطه با عدم انتشار ویروس كرونا، به صورت كامل در نیروگاه نكا مد نظر قرار گرفته و با رعایت این مسائل، سلامت كاركنانی كه در سر كار حضور دارند، در اولویت قرار دارد.
نعمتی افزود: تمهیدات لازم برای جلوگیری از شیوع ویروس كرونا در نیروگاه اندیشیده شده و از تمامی ابزارها و تجهیزات لازم همچون مواد ضدعفونی كننده و ابزارهای شخصی مثل دستكش و ماسك، دراین زمینه استفاده شده است.
وی با اشاره نقش موثر واحدهای نیروگاه نكا در پایداری شبكه برق مازندران و كشور اظهار داشت: كمپینی با نام صنعت برق همیشه بیدار، در سراسر صنعت برق شروع به كار كرده كه نشان می دهد، همكاران ما در بخش برق به خصوص در نیروگاه ها، دوشادوش كادر پزشكی و درمانی كه این روزها به صورت شبانه روزی به خدمت رسانی به مردم مشغولند، در حال فعالیت هستند و كاركنان تولید برق، كادر درمانی را در این برهه مهم، تنها نگذاشته و ضمن تقدیر از كوشش های جهادگران بخش بهداشت و درمان، اطمینان می دهیم كه برق پایدار بیمارستان ها و مردم را در این روزهای همدلی ملی برای شكست كرونا، تامین خواهیم كرد.
منبع:

1399/01/06
12:41:27
5.0 / 5
3103
تگهای خبر: آب , تولید , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز