ترافیگورا پیش بینی كرد

كاهش مصرف 30 میلیون بشكه ای نفت در یك ماه آینده

كاهش مصرف 30 میلیون بشكه ای نفت در یك ماه آینده ام آی جی تی: اقتصاددان ارشد شركت بازرگانی كالای ترافیگورا پیش بینی نمود كه تقاضای جهانی برای نفت در آوریل با از كار افتادن گردش چرخ اقتصاد جهانی بر اثر انتشار ویروس كرونا، بیش از 30 میلیون بشكه در روز كاهش پیدا خواهدنمود.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، این رقم مورد پیش بینی كه بالاترین پیش بینی انجام شده، از طرف یك مقام صنعتی درباره میزان كاهش تقاضا است، معادل یك سوم از مصرف روزانه جهانی نفت بشمار می رود.

سعید رحیم، اقتصاددان ارشد ترافیگورا اظهار نمود: مبارزه برای سهم بازار میان عربستان سعودی و روسیه حالا كه حدود سه میلیارد نفر برای مقابله با شیوع ویروس كرونا در قرنطینه قرار دارند و هیچ اختتام روشنی برای این اپیدمی دیده نمی گردد، به میزان فزاینده بی مدلول است.

وی در مصاحبه تلفنی با رویترز اظهار داشت: می بینید وقتی ترامپ می گوید با پوتین راجب انرژی صحبت خواهد كرد، بازار اندكی اوج می گیرد اما حالا دیگر خیلی دیر شده است.

اوپك و روسیه در نشست اوایل مارس وین موفق نشدند درباره تمدید پیمان محدودیت عرضه نفت و كاهش بیشتر تولید بمنظور مقابله با افت قیمتها به توافق برسند و در نتیجه هر دو كشور اعلام نمودند تولیدشان را از آوریل افزایش خواهند داد.

رحیم تخمین زد كه نرخ فعالیت پالایشگاههای جهانی حدود هفت تا هشت میلیون بشكه در روز كاهش پیدا كرده اما در دو تا سه هفته آینده كه جابجایی مردم و كالاها كمتر می شود، این رقم به ۱۲ تا ۱۳ میلیون بشكه در روز افزایش خواهد یافت. در اروپا و بخشهایی از آمریكا، در كلانشهرهایی مانند سانفرانسیسكو، پاریس و شهرهای ایتالیا ترافیك ۱۰ درصد حد معمول است و سفرهای ایرلاینها در آمریكا در مقایسه با سال قبل ۹۰ درصد كاهش پیدا كرده است.

چین، واحدهای نظامی جهانی و بخشهایی از آفریقا كه فعلا فعالیت معمول دارند، تنها منابعی هستند كه تقاضا برای نفت دارند.

تولیدكنندگان ناچار خواهند بود تا ماه آینده كه ظرفیت مخازن تكمیل می شود، تولیدشان را كاهش دهند.

اقتصاددان ارشد ترافیگورا اظهار داشت: اگر افت تقاضا برای نفت به ۳۰ میلیون بشكه در روز برسد، در این صورت یك میلیارد بشكه نفت باید در مدت یك ماه ذخیره شود در صورتیكه مخازن نفت در خشكی تنها ۸۰۰ میلیون بشكه ظرفیت خالی و مخازن شناور ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون بشكه ظرفیت موجود دارند.

بر اساس گزارش رویترز، وی پیش بینی نمود تولید نفت آمریكا كاهش پیدا خواهدنمود برای اینكه برخلاف ریزش قیمت ۲۰۱۴، شركتهای نفت شیل فرصت استقراض از بازارهای اوراق قرضه یا سهام را از دست داده اند. این تولیدكنندگان نمی توانند در هزینه خدمات كاهش بیشتری دهند و برای ثابت نگه داشتن تولیدشان باید هر سال دو تا سه میلیون بشكه در روز به تولیدشان اضافه كنند برای اینكه ذخایر خوب به سرعت تقلیل پیدا می كنند. در بلندمدت، روزهای افزایش تولید نفت آمریكا به میزان یك میلیون بشكه در روز یا بیشتر در سال تمام می شود. افزایش سالانه تولید این كشور تنها چند صد هزار بشكه در روز خواهد بود و صنعت نفت شیل كوچكتر شده و رویكرد محتاطانه تری در پیش می گیرد.

منبع:

1399/01/12
15:05:56
5.0 / 5
3025
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز