نحوه محاسبه قبوض گاز اعلام گردید

نحوه محاسبه قبوض گاز اعلام گردید به گزارش ام آی جی تی مدیر گازرسانی شركت ملی گاز ایران اظهار داشت: به پیشنهاد شركت ملی گاز ایران و وزارت نفت و با تصویب هیأت دولت و بمنظور تعیین الگوی مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی، امسال استثنائأ اتمام فصل سرد همه اقلیم ها و دوره استفاده مشتركین خانگی از نرخ گازبهای فصل سرد، تا 15 اردیبهشت سال 1399 تمدید گردید.


غلامرضا مشایخی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینكه برمبنای مصوبه هیأت دولت، محاسبه قبوض گاز مصرفی مشتركین خانگی در كل، به دو بخش فصل سرد و گرم تقسیم می شود، اظهار نمود: از پانزدهم فروردین تا پانزدهم آبان هر سال، فصل گرم و از پانزدهم آبان تا پانزدهم فروردین سال بعد، فصل سرد محسوب شده و محاسبه قبوض گاز بر این اساس انجام می شود.
وی با تاكید بر اینكه بر این اساس، قبوض گاز مشتركین خانگی تا زمان گفته شده و باتوجه به شرایط پیش آمده، برمبنای نرخ فصل سرد و جداول پلكانی كه برای هر اقلیم متفاوت می باشد، محاسبه می شود كه تفاوت شایان توجهی در میزان پرداخت مشتركین خواهد داشت، اشاره كرد: این امر بدین مفهوم است كه هیچ تغییری در نرخ گازبها و نحوه محاسبه آن بوجود نیامده و تنها بر طبق این مصوبه، بجای ۱۵ فروردین از ۱۵ اردیبهشت ماه قبوض مشتركین گاز بدون هیچ گونه افزایش مجددی، برمبنای روال قبل و جداول پلكانی محاسبه می شود.
مدیر گازرسانی شركت ملی گاز ایران اشاره كرد: این مصوبه و اجرای فصل سرد و گرم برای كلیه مشتركین خانگی ۳۱ استان لازم الاجراست. طریقه محاسبه قبوض نیز برمبنای همان جداول پلكانی ۱۲ پله ای است كه هر پله قیمت خاص خودرا در فصل سرد سال دارد كه به هر حال به سبب مصرف بیشتر، ارزان تر محاسبه می شود.
مشایخی با اعلان اینكه تفاوت این طریق محاسبه و اضافه كردن یك ماه به فصل سرد با روش معمول همیشگی، رقم قابل توجهی است؛ چونكه الان استان های بسیاری هستند كه هنوز هوای گرم ندارند و مردم از بخاری و شوفاژ استفاده می نمایند و چون هنوز گاز مصرفی آنها با همان قیمت پایین فصل سرد محاسبه می شود، در شرایط كنونی كه مردم تحت فشار هستند، كمك بسیار مناسبی به آنان خواهد شد.
منبع:

1399/01/19
23:39:41
5.0 / 5
3350
تگهای خبر: آب , شركت , گاز , مشترك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز