اردكانیان در حاشیه جلسه دولت:

بهره برداری از سیلاب های اخیر برای تولید برق

بهره برداری از سیلاب های اخیر برای تولید برق به گزارش ام آی جی تی وزیر نیرو اظهار داشت: امیدواریم حداكثر بهره برداری را از سیلاب های پیشرو برای تولید برق و سایر استفاده ها داشته باشیم.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، رضا اردكانیان وزیر نیرو بامداد امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت تصریح كرد: وضعیت بارندگی های سال جاری الحمدالله وضعیت خوبی است بخصوص شدت بارندگی ها زیاد نیست در نتیجه برای تغذیه سفره های زیرزمینی مناسب می باشد و همینطور امكان نگهداشت خوبی دارد.
اردكانیان خاطرنشان كرد: مجموعه تلاش ها و فعالیتهایی كه در امر لایروبی رودخانه ها و مهندسی این رودها و همینطور آمادگی هایی كه باید برای افزایش ظرفیت آب گذری رودخانه ها انجام می شد، به خوبی انجام شد و همینطور مدیریت ذخیره آب در سدها هم به خوبی انجام شده و این روزها شاهد سیلاب وسیع در منطقه جنوب شرق كشور بودیم كه از كشور همسایه افغانستان وارد كشورمان می شود. مقدماتی كه فراهم شده بود سبب شد تا به امروز با وجود اینكه این سیلاب ها ۱۳ درصد بالاتر از سیلابی كه در گذشته داشتیم، این سیل ها به راحتی عبور داده شوند و این سیلاب ها در مخازن طبیعی كه وجود دارد، آرام می گیرند.
وی اضافه كرد: بارندگی های اخیر می تواند منبع بسیار خوبی برای حفظ محیط زیست و تأمین آب آشامیدنی باشد. ما انتظار داریم در پرتو نزول رحمت الهی و در سال جهش تولید شرایط بسیار خوبی از حیث تولید مواد غذایی داشته باشیم. در غرب، جنوب غرب و استان خوزستان هم شرایط بسیار خوبی در مخازن وجود دارد و امیدواریم حداكثر بهره برداری را از سیلاب های پیشرو برای تولید برق و سایر استفاده ها داشته باشیم.
وزیر نیرو در مورد میزان بارندگی های سال جاری نسبت به میانگین بارندگی در سال گذشته، تصریح كرد: بارندگی سال جاری نسبت به سال قبل ۱۲ درصد كاهش داشته است اما نسبت به متوسط بلندمدت به همین میزان افزایش داشتیم و به حمدالله شرایط خوبی است. امیدواریم همه برنامه هایی كه برای سال جاری پیشبینی شده، راه اندازی سد، نیروگاه های تولید برق و تصفیه خانه ها به خوبی پیش برویم.

1399/01/20
19:24:12
5.0 / 5
3002
تگهای خبر: آب , تولید , راه اندازی , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز