سخنگوی صنعت برق خبر داد:

اجرای طرح اختیاری قرائت كنتورهای برق توسط مشتركان

اجرای طرح اختیاری قرائت كنتورهای برق توسط مشتركان به گزارش ام آی جی تی سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: شركت توانیر در جهت رفاه حال مشتركان برق، امكان قرائت كنتور و ارسال اطلاعات مصرف برق توسط مشترك را از راه درگاه های دیجیتال فراهم نموده است.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از وزارت نیرو، مصطفی رجبی مشهدی اظهار داشت: استفاده از این امكان كاملاً اختیاری است و در صورتیكه مشتركان تمایل به استفاده از این روش نداشته باشند، همكاران صنعت برق برای قرائت كنتور رجوع خواهند كرد. وی ادامه داد: مشتركانی كه هنگام رجوع مأمور در محل حضور ندارند و یا به هر علتی تمایل ندارند مأموران قرائت به محل رجوع كنند، می توانند بعد از دریافت پیامك شركت توزیع و در بازه زمانی مشخص شده در پیامك ارسالی، اطلاعات مصرف را از راه سایت اینترنتی www.saapa.ir و یا اپلیكیشن خدمات غیرحضوری برق كه از سایت شركت های توزیع قابل دریافت است، اعلام نمایند. سخنگوی صنعت برق افزود: در همین راستا شركت های توزیع بعد از بررسی و صحت سنجی اطلاعات مصرف، قبض برق را صادر كرده و بدیهی است درصورت عدم ارسال اطلاعات و یا ارسال اطلاعات نادرست، مأموران طبق روال قبل جهت قرائت رجوع خواهند نمود. به قول این مقام مسؤول با عنایت به امكانات ویژه ای كه در اپلیكیشن خدمات غیرحضوری برق در این حوزه پیشبینی شده، همچون امكان ارسال اطلاعات مصرف صرفا با عكس گرفتن از كنتور با گوشی همراه و ارسال آن در محیط نرم افزار و راهنمایی نحوه قرائت با عنایت به نوع كنتور، سفارش می شود اپلیكیشن پیشبینی شده را در گوشی همراه نصب و از آن برای این منظور استفاده گردد.
سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینكه این نرم افزار علاوه بر فراهم نمودن امكان ارسال اطلاعات مصرف برق، امكان مشاهده و پرداخت قبض صادر شده را فراهم می آورد، تصریح كرد: در آینده ای نزدیك تمامی خدمات (غیرحضوری) فروش و بعد از فروش شركت برق از راه این نرم افزار عرضه خواهد شد.

1399/02/01
23:54:25
5.0 / 5
3005
تگهای خبر: خدمات , شركت , صنعت , مشترك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز