حفاری ۸ حلقه چاه اكتشافی جدید در سال ۹۹

حفاری ۸ حلقه چاه اكتشافی جدید در سال ۹۹ به گزارش ام آی جی تی مدیر اكتشاف شركت ملی نفت ایران اظهار داشت: پیش بینی می شود امسال حفاری هشت حلقه چاه اكتشافی نهایی شود.به گزارش ام آی جی تی به نقل از وزارت نفت، سیدصالح هندی با اعلان اینكه سال قبل مطالعه و مدل سازی حوضه های رسوبی دزفول و دشت آبادان تكمیل شد، اظهار نمود: این روند در امسال برای سایر حوضه ها ادامه می یابد، چونكه این اقدام موفقیت های آتی اكتشاف را تضمین می نماید و ریسك های آنرا می كاهد.
وی از برنامه ریزی برای آغاز حفاری هشت حلقه چاه جدید اكتشافی امسال آگاهی داد و اظهار داشت: از این تعداد، شش حلقه در خشكی و دو حلقه در دریا حفر می شود؛ حفاری پنج حلقه چاه نیز كه سال قبل آغاز شد، امسال ادامه می یابد.
مدیر اكتشاف شركت ملی نفت ایران درباره دو حلقه چاه دریایی كه در برنامه امسال حفاری اكتشافی قرار دارد، توضیح داد: یكی از چاه های دریایی در منطقه سیری واقع شده كه مدیریت اكتشاف آنرا بطور مستقل حفاری می كند و حفاری چاه یلدا نیز با همكاری یك شركت ایرانی در همین هفته آغاز شد كه این همكاری بین اكتشاف و شركت های توسعه ای و بهره برداری مبتنی بر نیاز تولید گاز در نوع خود بی نظیر است.
هندی سال ۹۸ را در حوزه كارهای اكتشافی، سال پرباری توصیف كرد و اظهار داشت: پارینه در مجموع ۱۸ هزار متر چاه اكتشافی در چارچوب ۶۰ دكل ماه حفر شد، به این معنا كه هر ماه بطور میانگین پنج دكل حفاری فعال بود، همین طور حفاری چهار حلقه چاه اكتشافی به انتها رسید و ادامه حفاری پنج حلقه چاه نیز به امسال منتقل شده است.
وی افزود: پیش بینی می شود امسال حفاری هشت حلقه چاه اكتشافی نهایی شود.
مدیر اكتشاف شركت ملی نفت ایران با اعلان اینكه در سال های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ از مجموع چاه های حفاری شده، چاه ناموفق وجود نداشت و آخرین چاه ناموفق تابستان ۹۶ اختتام یافته است، ابراز امیدواری كرد این ركورد ادامه یابد و مثل سال قبل به كشف های خوبی برای شركت ملی نفت ایران و كشور تبدیل گردد.
به گفته هندی، شركت ملی نفت ایران سال قبل باتوجه به كشفیات اثبات و اعلام شده، موفق به كسب ركوردی شده است كه هرچند هنوز گزارش رسمی آن اعلام نشده، اما نشان میدهد كه ایران در سال ۲۰۱۹ به لحاظ كشف منابع نفت و گاز موفق به احراز رتبه جهانی شده است.
وی ابراز امیدواری كرد پیرو موفقیت هایی كه مدیریت اكتشاف سال قبل كسب نمود، این موفقیت ها امسال با تاكید بر ظرفیت های موجود در جنوب غرب كشور ادامه یابد.
مدیر اكتشاف شركت ملی نفت ایران اظهار داشت: در پروژه های لرزه نگاری بطور میانگین بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ نفر مشغول به كار می شوند كه حالا باتوجه به پروژه های تعریف شده، برای ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر خصوصاً مردم بومی اشتغال ایجاد می شود، ضمن اینكه با به نتیجه رسیدن حفاری چاه ها بی گمان امسال ركوردهای بهتری نسبت به پارینه ثبت خواهد شد.


منبع:

1399/02/04
20:11:17
5.0 / 5
3110
تگهای خبر: آب , تولید , حفاری , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز