قیمت نفت نزولی شد

قیمت نفت نزولی شد به گزارش ام آی جی تی قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تأثیر تشدید اشباع ذخایر جهانی كه متوازن كردن بازار را برای تولیدكنندگان بزرگ دشوارتر كرده است، با كاهش روبرو شد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا یک دلار و ۲۲ سنت معادل ۷.۲ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۵ دلار و ۷۲ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات آتی نفت برنت با ۳۳ سنت معادل ۱.۵ درصد کاهش، به ۲۱ دلار و ۱۱ سنت در هر بشکه رسید.

کاهش بهای معاملات نفت به دنبال رشد ذخایر نفت آمریکا به ۵۱۸.۶ میلیون بشکه در هفته منتهی به ۱۷ آوریل روی داد که نزدیک به رکورد ۵۳۵ میلیون بشکه ثبت شده در سال ۲۰۱۷ بود و همزمان ذخایر نفت شناور هم به رکورد بی سابقه ۱۶۰ میلیون بشکه صعود کرد.

بهای معاملات نفت برای سومین هفته متوالی کاهش پیدا کرد و برنت ۲۴ درصد و وست تگزاس اینترمدیت حدود هفت درصد کاهش را ثبت نمود.

به گفته تحلیل گران گروه بانکی ANZ، رشد ذخایر و تقاضای ضعیف به شدت فضای معاملات بازار نفت را تحت تأثیر منفی قرار داده است. انتظار می رود منطقه پرمیان باسین تگزاس و نیومکزیکو که قلب تولید نفت شیل آمریکا هستند در ۶۲ درصد از کاهش تولید سهیم باشند.

معاملات هفته گذشته به شدت نوسانی بود و فروش گسترده که از اوایل مارس با سقوط ۳۰ درصدی تقاضا برای نفت در بازار شروع شده، ادامه یافت و به اوج خود رسید و بهای وست تگزاس اینترمدیت برای اولین بار به زیر صفر سقوط کرد.

معامله گران انتظار دارند تقاضا به مدت چندین ماه به علت اختلالات اقتصادی ناشی از پاندمی ویروس کرونا کمتر از عرضه باشد. سرمایه گذاران در هفته جاری منتظر انتشار نتایج مالی غولهای نفتی شامل اکسون موبیل، BP و رویال داچ شل هستند.

تولیدکنندگان نفت امکان دارد تولیدشان را به حد کافی سریع یا به میزان زیاد کاهش ندهند به خصوص که انتظار می رود تولید اقتصادی جهانی سال جاری دو درصد کوچک شود که بسیار بدتر از بحران مالی ۲۰۰۹ خواهد بود.

طبق گزارش شرکت بیکرهیوز، شمار دکلهای حفاری نفت در آمریکا به پایین ترین حد از ژوییه سال ۲۰۱۶ رسیده و همزمان، شمار دکلهای حفاری نفت و گاز در کانادا به پایین ترین حد از سال ۲۰۰۰ به این طرف نزول کرده است.

کویت و جمهوری آذربایجان در حال هماهنگ کردن کاهش تولید هستند. عربستان سعودی منتظر آغاز توافق کاهش تولید اوپک پلاس نشده و کاهش تولید را آغاز کرده است در حالیکه روسیه مقرر است صادراتش از مسیرهای دریایی غربی را در ماه مه نیمی کم کند.

بر اساس گزارش رویترز، گروه اوپک پلاس شامل اوپک و روسیه اوایل ماه میلادی جاری برای کاهش تولید ۹.۷ میلیون بشکه در روز در ماههای مه و ژوئن توافق کردند.
1399/02/08
15:30:09
5.0 / 5
2933
تگهای خبر: اوپك , تولید , تولید نفت , حفاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز