صادرات نفت ونزوئلا افزایش یافت

صادرات نفت ونزوئلا افزایش یافت ام آی جی تی: صادرات نفت ونزوئلا با وجود خروج روس نفت، به كمك شركای تجاری جدیدی كه محموله های نفت این كشور آمریكای جنوبی را در آسیا به فروش می رسانند، در آوریل افزوده شد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، در آوریل ونزوئلا ۳۱ محموله نفت و فرآورده های نفتی به میزان ۸۴۸ هزار و ۵۰۰ بشکه در روز صادر کرد که در مقایسه با ۸۱۴ هزار بشکه در روز در مارس اندکی افزایش داشت. صادرات نفت ونزوئلا در مارس به کمترین میزان در هفت ماه گذشته سقوط کرده بود.

آمریکا امسال دو زیرمجموعه شرکت روس نفت که مدت ها با شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا همکاری داشت را به بهتان کمک به تجارت نفت ونزوئلا هدف تحریم قرار داد.

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تا ۲۰ مه به این غول انرژی روسی برای توقف خرید نفت ونزوئلا مهلت داده است.

این اقدامات به صادرات نفت ونزوئلا در مارس صدمه زد. روس نفت که دو سوم از محموله های نفت ونزوئلا را به فروش می رساند و سایر مشتریان بزرگ مانند شرکتهای نایارا انرژی و ریلاینس اینداستریز خرید از شرکت PDVSA را کاهش دادند.

با خروج روس نفت که بزرگترین واسطه فروش نفت ونزوئلا بود، شرکتهای مکزیکی لیبره آبوردو و شلاگر بیزنس گروپ جای این شرکت روسی را گرفته و نفت ونزوئلا را در ازای غذا سواپ می کنند. توافق مذکور از طرف مقامات آمریکایی در دست تحقیق قرار گرفته است.

طبق آمار رفینیتیو آیکان، چین ماه گذشته بزرگترین مقصد مستقیم نفت ونزوئلا بود و ۱۹۱ هزار بشکه در روز نفت وارد کرد. مالزی که هاب صادرات مجدد و بلندینگ نفت ونزوئلا است، ۲۹۰ هزار بشکه در روز نفت دریافت کرد و میزان زیادی از نفتی که بوسیله مالزی صادر می شوند، به مقصد چین می روند.

هند که یکی از سه مقصد اصلی نفت ونزوئلا در سال ۲۰۲۰ بوده است، سهمش از صادرات نفت ونزوئلا به هشت درصد رسید و سهم اروپا ۱۶ درصد و کوبا هفت درصد بود.

روس نفت در مارس تمامی داراییهای خود در ونزوئلا را به یک شرکت دولتی روسی فروخت. مقامات آمریکایی اعلام نموده اند زمانی که روشن شود این شرکت دیگر در ونزوئلا فعالیتی ندارد، تحریمها مقابل زیرمجموعه هایش برچیده خواهد شد.

بر اساس گزارش رویترز، با رفتن روس نفت، شرکتهای مکزیکی لیبره آبوردو و شلاگر بیزنس گروپ مسئولیت ۴۰ درصد از فروش نفت شرکت PDVSA در ماه گذشته را برعهده گرفتند. این شرکتها از سال ۲۰۱۹ بیش از ۲۶ میلیون بشکه نفت ونزوئلا را دریافت کرده اند.
1399/02/16
23:26:53
5.0 / 5
2695
تگهای خبر: آب , انرژی , تجارت , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز