امیر كویت خواهان كاهش وابستگی به نفت شد

امیر كویت خواهان كاهش وابستگی به نفت شد ام آی جی تی: امیر كویت در سخنرانی تلویزیونی آگهی داد افت شدید قیمتهای نفت، سرمایه گذاریها و سایر داراییها تاثیر منفی روی اقتصاد این كشور خواهد گذاشت.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، شیخ صباح الاحمد الصباح از همه احزاب خواست برنامه ای ایجاد کنند که مخارج دولت را منطقی کرده و وابستگی به نفت را کم کند تا اقتصاد ثابت و پایداری بنا شود. امیر کویت اظهار داشت: پاندمی ویروس کرونا اقتصاد جهانی را تکان داده و کویت هم بخش از اقتصاد جهانی است.

وی اظهار نمود: کویت فردا با چالش بزرگ و کم سابقه ای مواجه می باشد و این کشور باید خودرا در مقابل شوکهای بیرونی که از شیوع ویروس کرونا به وجود آمده است، حفاظت کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، کویت روز جمعه مقررات منع رفت و آمد ۲۴ ساعته به مدت ۲۰ روز با هدف مهار شیوع ویروس کرونا وضع کرد. این کشور همان روز بزرگترین شمار مبتلاشدن به ویروس کرونا را گزارش کرد.

کویت که چهارمین تولیدکننده بزرگ عضو اوپک است، اولین تولیدکننده نفت منطقه خاورمیانه بود که اعلام نمود تولید نفت خودرا در امتداد توافق کاهش تولید اوپک پلاس، زودتر از برنامه کاهش خواهد داد. تحت توافق گروه اوپک پلاس، اعضای این گروه با هدف محدود کردن اشباع عرضه در مقابل تقاضای ضعیف، از ماه مه تولیدشان را ۹.۷ میلیون بشکه در روز کاهش محدود کرده اند.
1399/02/21
23:25:29
5.0 / 5
2753
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز