رایزنی اوپك پلاس برای حفظ محدودیت 10 میلیون بشكه ای تولید

رایزنی اوپك پلاس برای حفظ محدودیت 10 میلیون بشكه ای تولید ام آی جی تی: اوپك و متحدانش تمایل دارند در دیدار بعدی خود با هدف تقویت قیمتها، محدودیت فعلی تولید نفت را بعد از ژوئن ادامه دهند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، تقاضای جهانی برای نفت به دنبال بحران شیوع کرونا که سفر و فعالیت اقتصادی را فلج کرده، ۳۰ درصد سقوط کرده است. بهای نفت برنت ۶۵.۵ درصد در سه ماهه نخست و قبل از توافق گروه اوپک پلاس با کاهش تولید تاریخی سقوط کرد.

گروه اوپک پلاس که متشکل از اوپک، روسیه و سایر تولیدکنندگان است، در آوریل با کاهش تولید ۹.۷ میلیون بشکه در روز در ماههای مه و ژوئن موافقت کردند. تولیدکنندگان این گروه بعد از ژوئن محدودیت تولید نفت را به مرور تسهیل خواهند کرد اما محدودیت تولید تا آوریل سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت.

یک منبع مطلع در اوپک پلاس به رویترز اظهار داشت: وزیران این گروه مایل هستند محدودیت تولید فعلی حدود ۱۰ میلیون بشکه در روز را بعد از ژوئن هم حفظ کنند و نمی خواهند میزان کاهش تولید را کمتر کنند. این سناریویی است که هم اکنون مورد بحث است.

اوپک پلاس در اوایل ژوئن برای بازبینی در سیاست تولید خود دیدار خواهدنمود. تحت توافقی که در آوریل تصویب گردید، اعضای اوپک پلاس محدودیت عرضه را از ژوییه تا دسامبر به ۷.۷ میلیون بشکه در روز کاهش خواهند داد.

یک منبع مطلع از تفکر روسیه ادامه محدودیت فعلی تولید نفت بعد از ژوئن را منتفی ندانست اما اشاره کرد که این امر به وضعیت بازار بستگی خواهد داشت.

یک منبع دیگر در اوپک پلاس اظهار داشت: ما منتظریم که اوضاع تا حدودی به وضعیت عادی برگردد. این مساله که تقاضا باردیگر و بزودی رشد کند، اهمیت دارد. اما تقاضا تا زمانی که قرنطینه بطور کامل رفع نشود، بهبود پیدا نخواهد کرد.

عربستان سعودی روز دوشنبه در اقدامی غیرمنتظره با هدف پشت سر گذاشتن سریعتر بحران انرژی که فاینانس این کشور را تحت فشار قرار داده است، کاهش بیشتر تولید نفت را اعلام نمود. این کشور اعلام نمود که در ژوئن یک میلیون بشکه در روز دیگر به کاهش تولید خود اضافه خواهدنمود و مجموع تولیدش را به ۷.۵ میلیون بشکه در روز می رساند. بلافاصله امارات متحده عربی و کویت اعلام نمودند مجموعا ۱۸۰ هزار بشکه در روز به کاهش تولیدشان اضافه می کنند. قیمت نفت روز سه شنبه در واکنش به تصمیم غیرمنتظره این تولیدکنندگان صعود کرد.

طبق گزارش خبرگزاری دولتی SPA، هیات دولت عربستان سعودی از کشورهای اوپک پلاس درخواست نمود بمنظور احیای بازار جهانی نفت، کاهش تولید بیشتری صورت دهند.

انتظار می رود این کاهش عرضه به همراه کاهش قرنطینه در بعضی از کشورها که به بهبود تقاضا برای سوخت کمک کرده است، از فشار روی ظرفیت مخازن نفت کم کرده و قیمتها را تقویت کند.

بر اساس گزارش رویترز، اما شیوع مجدد ویروس کرونا درچین و کره جنوبی نگرانیها را برانگیخته است و آلمان هم از افزایش موارد مبتلاشدن به ویروس کرونا بعد از آغاز کاهش محدودیتها آگاهی داده است.

منبع:

1399/02/24
16:06:47
5.0 / 5
2482
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , تولید نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز