اقدام جدید روس نفت برای دور زدن تحریمهای آمریكا

اقدام جدید روس نفت برای دور زدن تحریمهای آمریكا ام آی جی تی: شركت روس نفت روسیه كه بازوی تجارت نفت خودرا بعد از وضع تحریمهای آمریكا در فوریه تعطیل كرده بود، شركت بازرگانی جدیدی را در ژنو تاسیس كرد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، منابع آگاه به رویترز گفتند: شرکت جدید که "انرگوپول" نام دارد، وظایف اصلی که قبل از این توسط شرکت "روس نفت تریدینگ" انجام می شد همچون تامین نفت پالایشگاههای روس نفت در آلمان و برخی کارهای تجاری در اروپا را برعهده خواهد گرفت.

یک نماینده روس نفت به رویترز اظهار داشت: "انرگوپول" زیرمجموعه ۱۰۰ درصدی روس نفت می باشد. این شرکت در معاملات تجاری در امتداد منافع روس نفت مشارکت خواهد داشت و هیچ ارتباطی با "روس نفت تریدینگ" ندارد. این شرکت در سوییس به ثبت رسیده و مطابق با قوانین فعالیت می کند.

به گفته منابع آگاه، شرکت "روس نفت تریدینگ" به سبب تجارت نفت ونزوئلا تحریم شد و "شرکت انرگوپول" قصد دارند با این کشور آمریکای جنوبی همکاری تجاری داشته باشد.

روس نفت قبل از این در اطلاعیه ای اعلام نموده بود که این شرکت در جهت منافع سهامدارانش، به تمامی فعالیتهایش در ونزوئلا خاتمه داده و داراییهای مربوط به فعالیتهایش در این کشور را واگذار کرده است.

ژنو به سبب سیستم مالیاتی و سیستم قانونی مطلوب، گزینه مورد علاقه خیلی از شرکتهای بازرگانی بین المللی برای فعالیت است.

به گفته منابع آگاه، شرکت "انرگوپول" که تازه فعالیتش را آغاز نموده و همچنان در حال سپری کردن پروسه تایید از طرف بانکها و شرکتهای دیگر است، مقرر است ۸۲ هزار تن نفت سی پی سی بلند روس نفت را برای بارگیری در ۱۳ و ۱۴ ژوئن دریافت کند. احیانا این محموله به پالایشگاههای روس نفت در آلمان تحویل داده می شود.

بر اساس گزارش رویترز، نیمی از تیم سابق شرکت "روس نفت تریدینگ" احیانا به "انرگوپول" خواهند رفت اما مدیریت این شرکت تحریم شده در شرکت جدید فعالیت نخواهند داشت.

منبع:

1399/03/16
13:08:34
5.0 / 5
2890
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز