دبیركل اوپك عنوان كرد

تاكید عمده ترین تولیدكنندگان نفت بر بازگشت اعتماد به بازار جهانی

تاكید عمده ترین تولیدكنندگان نفت بر بازگشت اعتماد به بازار جهانی به گزارش ام آی جی تی دبیركل اوپك اظهار داشت: عمده ترین تولیدكنندگان نفت بر وابستگی متقابل خود و مزایای همكاری مشترك برای بازگشت اعتماد به بازار جهانی نفت تاكید كردند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از وزارت نفت، کمیسیون اقتصادی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، اتاق فکر اقتصادی و فنی این سازمان است. این جلسه بطور معمولاً دوبار در سال، در ماه های ژوئن و دسامبر و قبل از نشست وزیران انجام می شود. این هیئت از دبیرکل بعنوان رئیس و نمایندگان ملی، بعنوان اعضا تشکیل می شود.
محمد سانوسی بارکیندو، دبیرکل اوپک در سخنرانی افتتاحیه این جلسه به اثر همه گیری ویروس کرونا بر اقتصاد جهان و بازار نفت و همین طور به شرح تصمیم های اتخاذ شده در نشست های نهم و دهم وزیران اوپک و متحدانش در ایام نهم و دوازدهم آوریل پرداخت.
وی اظهار داشت: از آنجایی که شرایط بازار در اواخر یک چهارم ابتدایی و اوایل یک چهارم دوم سال ۲۰۲۰ رو به وخامت بود، اقدام فوری دراین زمینه لزوم داشت. کشورهای مهم ذینفع سراسر جهان برای پشتیبانی از اقدام های پیشگیرانه و تعیین کننده این سازمان و برای جلوگیری از سقوط کل بازار، از کشورهای عضو توافقنامه همکاری حمایت کردند.
دبیرکل اوپک اضافه کرد: کاهش تولید ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه ای نفت ائتلاف اوپک پلاس به مدت دوماه، و به دنبال آن کاهش تدریجی در سطح های مشخص شده در مدت ۲۲ ماه بعد از آن، از نظر دامنه و مدت زمان بی نظیر بود. دوره ۲ ساله مشخص شده برای سطح تولید نفت، نشانگر تعهد کامل همه ذینفعان در دستیابی به اهداف مشترک بود.
بارکیندو در آخر اظهار داشت: دستاورد مهم دیگر آن نشست، تشویق و حمایتی بود که کشورهای عضو توافقنامه همکاری از کشورهای بسیار مهم دریافت نمودند. عمده ترین تولیدکنندگان نفت بر وابستگی متقابل خود و مزایای همکاری مشترک برای بازگشت اعتماد به بازار جهانی نفت تاکید کردند.


منبع:

1399/03/17
14:18:20
5.0 / 5
2250
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز