واكنش عراق به فشارهای اوپك پلاس

وضع ما را درك كنید!

وضع ما را درك كنید! ام آی جی تی: عراق كه در عمل به سهمیه كاهش تولید نفت مشكل داشته است، از اوپك پلاس خواست در آینده وضعیت اقتصادی و شرایط زندگی كشورها را در زمان اختصاص سهمیه های كاهش تولید نفت درنظر بگیرد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، علی علاوی، وزیر دارایی عراق در یک کنفرانس مطبوعاتی که روز یکشنبه از تلویزیون پخش گردید، اظهار داشت: تصمیم عراق برای عمل به توافق کاهش تولید نفت اوپک پلاس خوب است و ما تا زمان انقضای این پیمان به آن متعهد هستیم. اما ما همین طور خواستار مقررات آینده جدیدی برای تقسیم بار کاهش تولید میان کشورها و ملاحظه شرایط اقتصادی کشورها و استانداردهای زندگی آنها در زمان اعمال کاهش تولید هستیم.

علاوی که قبل از این بعنوان وزیر نفت موقت کابینه مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق هم فعالیت می کرد، دوم ژوئن مشکلات فنی را عامل ناتوانی عراق از پایبندی کامل به کاهش تولید نفت خود خوانده و بر پایبندی این کشور به توافق اوپک پلاس تاکید کرده بود.

شرکت بازرگانی نفت دولتی سوموی عراق روز یکشنبه اعلام نمود این کشور در ماه مه ۴.۲۱۳ میلیون بشکه در روز نفت تولید و ۳.۶۳ میلیون بشکه در روز نفت صادر کرده است. این آمار بالاتر از سهمیه تولید ۳.۵۹۲ میلیون بشکه در روز عراق برای ماه مه تحت توافق اوپک پلاس بود.

اوپک پلاس شنبه هفته جاری کاهش تولید ۹.۷ میلیون بشکه در روز را به مدت یک ماه دیگر تا اختتام ژوییه تمدید کرد و کشورهایی شامل عراق را که در ماه های مه و ژوئن بطور کامل به سهمیه کاهش تولیدشان عمل نکرده بودند، ملزم کرد در ماه های ژوییه، اوت و سپتامبر با کاهش تولید بیشتر جبران کنند.

بر اساس گزارش پلاتس، عراق در سه سال قبل که همچنان با نتایج ناشی از جنگ با گروه تروریستی داعش در فاصله سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ و مشکلات مالی ناشی از آن دست و پنجه نرم می کرد، موفق نشد به تعهدش برای کاهش تولید بطور کامل عمل کند. این کشور همین طور از اکتبر سال قبل با ناآرامیهای داخلی روبرو شد که به استعفای دولت عادل عبدالمهدی، نخست وزیر سابق عراق منجر گردید. عراق تا زمان انتصاب دولت کاظمی در ماه مه، همچنان تحت اداره دولت عبدالمهدی بود. شیوع ویروس کرونا هم به این کشور ضربه زده است.

منبع:

1399/03/19
23:41:53
5.0 / 5
2939
تگهای خبر: اوپك , تولید , تولید نفت , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز