اخراج ۱۰ هزار نفر در غول نفتی BP

اخراج ۱۰ هزار نفر در غول نفتی BP ام آی جی تی: غول نفتی BP حدود 15 درصد از نیروی كار خود معادل 10 هزار شغل را با هدف كاهش هزینه ها در بحبوحه سقوط قیمتهای نفت بر اثر شیوع ویروس كرونا تعدیل می كند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، شرکت BP که در انگلیس مستقر است، در کوشش برای تبدیل به یک شرکت انرژی با آلایندگی صفر تا سال ۲۰۵۰ یا زودتر از آن به تعدیل مشاغل روی آورده است که بیشتر آنها مشاغل اداری هستند تا هزینه های خودرا در شرایط رکود که وضعیت مالی این شرکت را تحت تاثیر قرار داده است، کم کند.

شرکت BP در مارس بعد از اینکه قیمت نفت بر اثر افت شدید تقاضا در نتیجه قرنطینه وضع شده برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان و همزمان جنگ قیمت نفت میان عربستان سعودی و روسیه سقوط کرد، اعلام نموده بود که به مدت سه ماه برای تعدیل نیرو اقدام نخواهد کرد.

برنارد لونی، مدیرعامل شرکت BP اظهار نمود: ما در مارس برنامه تعدیل نیرو را به مدت سه ماه متوقف کردیم تا از نگرانیهای فوری برای کارمندانمان بکاهیم. این مدت تمام شده و ما فرآیندی را آغاز می نماییم که طی آن نزدیک به ۱۰ هزار نفر شرکت BP را تا اختتام امسال ترک خواهند کرد. بیشتر مشاغلی که تعدیل می شوند در بخش اداری خواهند بود. ما از خط مقدم این شرکت حمایت می نماییم و مانند همیشه کارهای ایمن و قابل اتکا را در اولویت قرار می دهیم.

وی در ادامه اظهار نمود: ریزش قیمت نفت به معنای آن است که شرکت BP هم اکنون بیش از آنچه درآمد دارد، هزینه می کند. من درباره میلیونها دلار در روز صحبت می کنم. در نتیجه بدهی خالص این شرکت در سه ماهه نخست به میزان شش میلیارد دلار افزایش پیدا کرد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، مدیرعامل شرکت BP همین طور اظهار نمود که علاوه بر تعدیل مشاغل، شرکت BP هزینه سرمایه را به میزان ۲۵ درصد معادل سه میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ می کاهد و احیانا روند کاهش هزینه ها تشدید خواهد شد.
1399/03/20
21:04:42
5.0 / 5
2916
تگهای خبر: انرژی , شركت , قیمت نفت , مشاغل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز