تشدید كرونا افزایش قیمت نفت را مهار كرد

تشدید كرونا افزایش قیمت نفت را مهار كرد ام آی جی تی: قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه به دنبال انتشار گزارشی كه رشد ذخایر نفت و سوخت آمریكا را نشان داد و چشم انداز مازاد عرضه همزمان با خطر شیوع موج دوم بیماری كووید 19 و ضعیف ماندن تقاضا را ترسیم كرد، كم شد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت ۸۹ سنت معادل ۲.۲ درصد کم شد و به ۴۰ دلار و هفت سنت در هر بشکه رسید.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با یک دلار و ۱۳ سنت معادل ۲.۹ درصد کاهش، به ۳۷ دلار و ۲۵ سنت در هر بشکه رسید.

هر دو شاخص قیمت روز سه شنبه بعد از اینکه آژانس بین المللی انرژی پیش بینی خود از میزان تقاضا برای نفت در سال ۲۰۲۰ را به ۹۱.۷ میلیون بشکه در روز افزایش داد و انتشار آمار جهش خرده فروشی آمریکا در ماه مه، بیش از سه درصد صعود کردند.

با این حال رشد ذخایر نفت و سوخت آمریکا نگرانیها نسبت به مازاد عرضه را برانگیخت و قیمتهای نفت را تحت فشارهای کاهشی قرار داد. موارد مبتلاشدن به ویروس کرونا در جهان از مرز هشت میلیون نفر عبور کرده و چندین ایالت آمریکا شاهد افزایش موارد روزانه مبتلاشدن به بیماری بوده اند.

کیم کوانگ رائه، تحلیلگر کالا در شرکت سامسونگ فیوچرز در این زمینه اظهار داشت: آمار موسسه امریکن پترولیوم رشد ذخایر نفت آمریکا را نشان داد و افزایش موارد جدید مبتلاشدن به ویروس کرونا در آمریکا و چین به انتظارات برای بهبود تقاضا برای سوخت در دو مصرف کننده بزرگ نفت جهان لطمه زد.

طبق گزارش موسسه امریکن پترولیوم، ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۱۲ ژوئن، به ۵۴۳.۲ میلیون بشکه رشد کرد. این آمار برخلاف پیش بینی مفسرین از کاهش ذخایر به میزان ۱۵۲ هزار بشکه بود. ذخایر بنزین و سوختهای دیگر ۴.۳ میلیون بشکه رشد کرد. آمار رسمی ذخایر بعدازظهر روز چهارشنبه از طرف اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر می شود.

کمیته نظارتی مشترک اوپک پلاس روز پنج شنبه جهت بررسی راه های تحکیم پایبندی به توافق کاهش تولید و بازنگری پایبندی اعضای این گروه دیدار خواهدنمود.

عراق صادرات نفت خودرا در ژوئن هشت درصد معادل ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش داده که نشان میدهد دومین تولیدکننده بزرگ عضو اوپک تلاشهایش را برای بهبود پایبندی به توافق اوپک پلاس مضاعف کرده است.

اوپک، روسیه و سایر کشورهایی که گروه اوپک پلاس را می سازند، شنبه گذشته با تمدید یک ماهه کاهش تولید ۹.۷ میلیون بشکه در روز تا اختتام ژوییه موافقت کردند.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت نفت شیل آمریکایی دون انرژی هم اعلام نمود تولید نفت خودرا ۱۰ هزار بشکه در روز محدود کرده است. شرکتهای نفت و گاز آمریکایی به دنبال سقوط قیمتهای نفت در مارس و افت تقاضا با گسترش شیوع کووید ۱۹، به کاهش هزینه و تولید اقدام نمودند. اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی نمود که تولید نفت شیل این کشور در ژوییه به ۷.۶۳ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا خواهدنمود که پایین ترین رکورد دو سال اخیر است.

منبع:

1399/03/28
12:08:38
5.0 / 5
2136
تگهای خبر: انرژی , اوپك , بنزین , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز