رشد سریعتر مصرف برق از جمعیت جهان

رشد سریعتر مصرف برق از جمعیت جهان ام آی جی تی: اداره اطلاعات انرژی آمریكا پیش بینی نمود كه مصرف برق در سراسر جهان سریعتر از جمعیت رشد می كند و سرانه مصرف رو به افزایش است.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، طبق آمار انرژی بین المللی اداره اطلاعات انرژی آمریکا، در یک دهه و نیم گذشته، عمده افزایش مصرف برق جهان به رشد مصرف برق در اقتصادهای در حال توسعه نسبت داده شده است. در مقابل مصرف برق در بعضی از بزرگترین اقتصادهای توسعه یافته جهان طی یک دهه گذشته کاهش پیدا کرده است.

دسترسی به برق برای میلیاردها نفر در اقتصادهای در حال توسعه و ادامه رشد تقاضا برای برق در این اقتصادها، دو عامل کلیدی یاد شده شرکت های تولیدکننده سوخت فسیلی در پیش بینی نیاز جهان به نفت و گاز در دهه های آینده بوده است.

در آمریکا مصرف برق از دهه ۲۰۰۰ اندکی رشد کرده است. با این وجود تحت تاثیر راندمان بالاتر انرژی و تغییرات اقتصادی که موجب مصرف کمتر برق به ازای هر واحد تولید اقتصادی شده، مصرف برق به ازای هر فرد حدودا هفت درصد در فاصله سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۷ کاهش پیدا کرده است.

سرانه رشد مصرف برق در اقتصادی کمتر توسعه یافته در فاصله سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۷ بیش از دو برابر افزایش یافته است. در مقابل، مصرف برق در اقتصادهای توسعه یافته حدودا ثابت بوده است.

با این حال آژانس بین المللی انرژی در گزارش آوریل خود با عنوان بازنگری انرژی جهانی ۲۰۲۰ اعلام نمود که امسال مصرف برق جهان به سبب بحران ویروس کرونا کاهش پیدا خواهدنمود.

تقاضا برای برق به سبب وضع قرنطینه در خیلی از مناطق و کشورهای جهان کاهش پیدا کرد و روی سبد انرژی تاثیر گذاشت. سهم تجدیدپذیرها در این سبد افزایش یافت برای اینکه تولید انرژیهای تجدیدپذیر تحت تاثیر افت تقاضا قرار نگرفت. از طرف دیگر تقاضا برای همه منابع برق شامل زغال سنگ، گاز و انرژی هسته ای در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ کاهش پیدا کرد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، مجموع تقاضای جهانی برای برق امسال پنج درصد کاهش پیدا خواهدنمود در صورتیکه این کاهش در بعضی از مناطق به حدود ۱۰ درصد می رسد.

منبع:

1399/03/28
22:41:53
5.0 / 5
2263
تگهای خبر: انرژی , تولید , سوخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز