پیشرفت در پروژه بزرگترین پایگاه مخازن نفت خاورمیانه

پیشرفت در پروژه بزرگترین پایگاه مخازن نفت خاورمیانه به گزارش ام آی جی تی طرح بلندپروازانه عمان برای ساخت بزرگترین تاسیسات ذخیره سازی نفت در خاورمیانه با گذشت هفت سال از زمان اعلام آن سرانجام در حال پیشرفت است.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، شرکت "عمان تنک ترمینال" (OTTCO) حدودا کار ساخت هشت مخزن برای نگهداری نفت خام برای یک پالایشگاه جدید نزدیک شهر الدقم را تمام کرده است. منابع آگاه به بلومبرگ اعلام کردند که این شرکت حالا به دنبال ساخت مخازن دیگری است که می توانند توسط شرکت ها و بازرگانان نفت مورد استفاده قرار بگیرند. در نتیجه ظرفیت نگهداری نفت در شهر الدقم به حداقل ۲۵ میلیون بشکه خواهد رسید.

پارک نفت خام راس مرکز می تواند گزینه ای برای بازرگانان و صادرکنندگان انرژی فراهم آورد که تمایل دارند از تنگه هرمز اجتناب کنند. این تاسیسات عمانی ۹۶۶ کیلومتر از این آبراه فاصله دارد. بندر فجیره که بزرگترین هاب منطقه خاورمیانه با ظرفیت نگهداری نفت خام به میزان ۱۴ میلیون بشکه است، در کمتر از ۱۰۰ مایلی تنگه هرمز قرار دارد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، الن گلدر، نایب رئیس بازارهای پالایش، شیمیایی و نفت خام در شرکت مشاوره وود مک کنزی در اینباره اظهار نمود: مخازن نگهداری نفت که می توانند خارج از تنگه هرمز مورد استفاده قرار گیرند احیانا گزینه خوبی هستند. عراق و کویت که در این پالایشگاه سرمایه گزاری نموده اند امکان دارد الدقم را محل جذابی برای نگهداری نفت خود خارج از منطقه خلیج فارس ببینند.

منبع:

1399/03/31
15:26:13
5.0 / 5
2608
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز