وزیر نیرو خبر داد

افتتاح ۱۹ پروژه با ۹ هزار میلیارد تومان اعتبار

افتتاح ۱۹ پروژه با ۹ هزار میلیارد تومان اعتبار به گزارش ام آی جی تی وزیر نیرو اظهار داشت: در هشت هفته گذشته از سال ۹۹ توانسته ایم ۱۹ پروژه در بخش های مختلف آب، برق و فاضلاب به ارزش ۹ هزار میلیارد تومان افتتاح نماییم.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، رضا اردکانیان وزیر نیرو در مراسم افتتاح مرکز پایش برق ایران و نیروگاه شاهرود با اشاره به اینکه آغاز تابستان همزمان با هفته صرفه جوی آب است، تا آخر سال ۹۸ موفق شدیم ۲۷۷ پروژه به ارزش بیشتر از هزار میلیارد تومان را در بخش آب، برق و فاضلاب بهره برداری نماییم، اظهار داشت: سال جاری با ایجاد ظرفیت در ابعاد جدید پیشبینی می نماییم ۲۵۰ پروژه در بخش آب، برق و فاضلاب تا آخر سال بهره برداری شود.
وی اضافه کرد: از آغاز سالجاری تابحال توانسته ایم ۱۹ پروژه به ارزش ۹ هزار میلیارد تومان را در ۸ هفته بهره برداری نماییم.
به گفته این مقام مسئول در سال ۹۹ شاهد افتتاح سه سد مخزنی، ۴ تصفیه خانه، آبرسانی به ۱۵ روستا با جمعیت ۱۰۰ هزار نفر و چهار واحد نیروگاهی به ظرفیت تولید ۴۶۵ مگاوات بودیم. این در شرایطی است که شرایط سخت تحریم اقتصادی وجود دارد اما با همت مضاعف اقدامات لازم در این حوزه را انجام می دهیم.
اردکانیان خاطرنشان کرد: سال قبل نیم درصد تلفات شبکه برق کشور را کاهش دادیم که این میزان صرفه جویی شده به دنبال کاهش تلفات معادل سوختی بود که برای تولید برق صادراتی استفاده می کردیم. وزیر نیرو افزود: صحبت های زیادی در منطقه برای صادرات برق و تجهیزات در اختیار داریم که سال جاری از آن بیشتر از گذشته استفاده خواهیم کرد.


منبع:

1399/04/03
23:15:57
5.0 / 5
2250
تگهای خبر: آب , تحریم , تولید , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز