تحلیلگر انرژی آمریكایی مدعی شد:

بایدن و اوپك تهدیدی برای استقلال نفت آمریكا

بایدن و اوپك تهدیدی برای استقلال نفت آمریكا به گزارش ام آی جی تی یك تحلیلگر انرژی باسابقه آمریكایی اظهار نمود جنگ برای كسب استقلال انرژی آمریكا طولانی و دشوار بوده اما این صنعت حالا با تهدیدات خارجی جدیدی از جانب اوپك و همینطور در داخل كشور با تهدید جو بایدن، نامزد دموكرات ریاست جمهوری روبروست.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، فیلیپ فلاین، تحلیلگر انرژی ارشد در گروه پرایس فیوچرز در شبکه فاکس نیوز اعلام نمود: جو بایدن می خواهد فرکینگ را که در پیروزی آمریکا در جنگ استقلال انرژی نقش کلیدی داشته است، ممنوع کند. این امر نه تنها سبب از دست رفتن هزاران شغل دستمزد بالا در آمریکا می شود بلکه به سایر کشورها اجازه می دهد با پر کردن جای خالی آمریکا، نفت و گاز بیشتری تولید کنند.

انقلاب نفت شیل و فرکینگ آمریکا سبب شد سیل بالایی نفت و گاز طبیعی در این کشور تولید شود و آمریکا در اواخر سال ۲۰۱۸ به خودکفایی در تولید نفت رسید و برای اولین بار در ۷۰ سال گذشته، میزان صادراتش از واردات فراتر رفت. آمریکا در سال ۲۰۱۹ برای اولین بار از سال ۱۹۷۳ به صادرکننده بزرگ نفت تبدیل شد و این دستاورد به معنای آن بود که آمریکا دیگر مانند دهه ۱۹۷۰ که اقتصادش به علت تحریم نفتی به مشکل خورد، هیچگاه با چنین تهدیدی روبرو نخواهد شد.

جو بایدن اعلام نموده که می خواهد سوخت های فسیلی را به صورت کامل حذف کند. اما حرکت به سمت منابع جایگزین سوخت های فسیلی در آینده نزدیک منطقی نیست و این اقدام امنیت انرژی آمریکا را به مخاطره خواهد افکند. در حقیقت، به علت این که تقاضا بر اثر شیوع بیماری کووید ۱۹ کاهش پیدا کرده است، خیلی از سوخت های جایگزین با کاهش سرمایه گذاری رو به رو شده اند و مناسب رشد نیستند. حقیقت این است که راه رها کردن دنیا از سوخت های فسیلی بسیار طولانی تر از هدف اولیه استقلال انرژی است و استفاده از سوخت های فسیلی برای تولید انرژی تا چند نسل دیگر ادامه خواهد داشت.

فیلیپ فلاین در ادامه اظهار کرده که ما نامزد ریاست جمهوری داریم که به دنبال محدود کردن صنعت انرژی آمریکاست آن هم در شرایطی که تهدیدات از جانب بازیگران خارجی به منظور به ورشکستگی کشاندن صنعت انرژی آمریکا و بازگرداندن آمریکا به وابستگی به آنها برای امنیت اقتصاد و ملی افزوده شده است. در حالیکه عربستان سعودی و روسیه کوشش برای ضربه زدن به نفت شیل آمریکا را انکار کرده اند اما بسیاری معتقدند جنگ تولید نفت در بحبوحه سقوط تقاضا برای نفت بر اثر شیوع کووید ۱۹ برای خنثی و مدفون کردن استقلال انرژی آمریکا بود که به سختی حاصل شده بود.

اوپک و روسیه به دنبال افزایش فشار از جانب کنگره آمریکا و دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور به جنگ نفت خاتمه دادند اما این جنگ قربانیان بزرگی در صنعت نفت شیل آمریکا داشت. شرکت چساپیک انرژی یکی از پیشگامان انقلاب شیل یا آن طور که بعضی می گویند مادر همه شرکتهای فرکینگ، اعلام ورشکستگی کرد. شرکتهای نفت شیل آمریکا قربانی موفقیت خود شده و نسبت به قیمت پایین نفت و بدهی بالا صدمه پذیر شده اند. در واقع طبق آمار شرکت هاینس و بون، بیشتر از ۲۰۰ تولیدکننده نفت و گاز آمریکای شمالی از آغاز سال ۲۰۱۵ و ۲۰ شرکت از آغاز سال ۲۰۲۰ اعلام ورشکستگی کرده اند.

این تحولات سبب بحران اعتماد به انرژی آمریکا شده و سبب شده سرمایه گذاری ها متوقف شوند و چشم انداز تولید آتی صنعت انرژی آمریکا کاهش پیدا کند. شرکت اعتبارسنجی فیچ اعلام نموده که نرخ ورشکستگی به علت بدهی انرژی بالای به ۱۱ درصد رسیده که بالاترین حد از آویل سال ۲۰۱۷ است. این امر به معنای آن است که آمریکا از انرژی کمتری بهره برده و رشد اقتصادی کمتری خواهد داشت و ازاین رو مشاغل انرژی و مزایای اقتصادی تولید انرژی را از دست می دهد.
1399/04/16
17:34:30
5.0 / 5
2261
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تحریم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز