كرونا سد راه افزایش قیمت نفت آمریكا

كرونا سد راه افزایش قیمت نفت آمریكا ام آی جی تی: فاكتورهای قیمت نفت روز دوشنبه وضعیت یكسانی نداشتند و در صورتیكه بهای نفت برنت تحت تاثیر محدودیت عرضه بالا رفت، وست تگزاس اینترمدیت به سبب افزایش موارد مبتلاشدن به ویروس كرونا و احتمال محدود شدن تقاضا كاهش پیدا كرد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت ۱۸ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش پیدا کرد و به ۴۲ دلار و ۹۸ سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت هفته گذشته ۴.۳ درصد رشد هفتگی داشت.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۲۳ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش نسبت به قیمت نهایی روز پنج شنبه، به ۴۰ دلار و ۴۲ سنت در هر بشکه رسید. بازارهای آمریکا روز جمعه به مناسبت تعطیلات عمومی بسته بودند.

در بحبوحه افزایش شمار موارد مبتلاشدن به ویروس کرونا در ۳۹ ایالت آمریکا، آمار رویترز نشان داد که تنها در چهار روز نخست ژوییه، ۱۵ ایالت افزایش بی سابقه موارد مبتلاشدن به بیماری کووید ۱۹ را گزارش کرده اند و جشن هایی که در تعطیلات چهارم ژوییه برگزار شده است احیانا به موج دیگری از افزایش موارد بیماری منتهی خواهد شد.

هووی لی، اقتصاددان بانک OCBC سنگاپور در اینباره اظهار داشت: اگر موارد مبتلاشدن افزایش پیدا کند و مردم در خانه بمانند، ممکنست تقاضا کاهش پیدا کند. روند بهبود تقاضای آمریکا برای نفت به حدی که انتظار می رفت نبوده است.

فعلا طبق اظهارات مفسرین بانک آی ان جی، آمار چندین شهر در ایالتهای آلوده کاهش قابل توجه ترافیک هفتگی را نشان نداده است. گزارش هفته جاری اداره اطلاعات انرژی آمریکا ممکنست تصویر بهتری از تاثیر محدودیت های چند ایالت روی تقاضا برای بنزین فراهم آورد.

در این بین، اوپک و متحدانش همانطور که قبل از این توافق کرده بودند به کاهش تولید ۹.۷ میلیون بشکه در روز نفت در ژوییه ادامه دادند اما بعد از ژوییه، محدودیت عرضه آنها تا دسامبر به ۷.۷ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا خواهدنمود.

بر اساس گزارش رویترز، تولید نفت آمریکا که بزرگترین تولیدکننده نفت جهان است هم کاهش پیدا کرده است. شمار دکلهای حفاری نفت و گاز طبیعی در این کشور هفته گذشته برای نهمین هفته متوالی کاهش پیدا کرد اما روند کاهش دکلها تحت تاثیر بهبود قیمتها آهسته شده است.

منبع:

1399/04/16
22:30:12
5.0 / 5
2360
تگهای خبر: انرژی , اوپك , بنزین , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز