سخنگوی صنعت برق

هزارواحدغیرمجاز استخراج رمزارز تعطیل شد

هزارواحدغیرمجاز استخراج رمزارز تعطیل شد به گزارش ام آی جی تی سخنگوی برق اظهار داشت: در كل كشور معادل 400 مگاوات برق، انشعاب به واحدهای مجاز استخراج رمزارز به فروش رسید.مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نحوه مدیریت مصرف برق واحدهای تولیدکننده ارزرمز اظهار داشت: در کل کشور معادل ۴۰۰ مگاوات برق، انشعاب به واحدهای مجاز استخراج رمزارز فروختیم.
وی با اعلان اینکه دستگاه های ماینر ۳ تا ۴ درصد برق تولیدی در دنیا را مصرف می کنند، اضافه کرد: این مصرف ۳ تا ۴ درصد در دنیا معادل حدود ۷ تا ۸ هزار مگاوات است.
سهم ۳۰۰ مگاواتی مصرف برق ماینرها در پیک
به گفته این مقام مسؤول بررسی ها نشان میدهد مصرف برق واحدهای تولیدکننده ارزرمز در ایران حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ مگاوات است؛ بدین سبب این واحدهای نمی توانند تأثیر شایان توجهی بر افزایش مصرف برق کشور داشته باشند.
رجبی مشهدی با اشاره به اینکه مراکز غیرمجاز استخراج رمزارزها بطور غیرقانونی از تعرفه برق کشاورزی یا صنعتی برای مصرف خود استفاده می نمایند، گفت: با هدف پیشگیری و کاهش فعالیت چنین واحدهایی در امتداد احیای حق عمومی، ۱۰ میلیون تومان پاداش برای حق الکشف در نظر گرفتیم و با آنها برخورد قانونی می نماییم.
وی با بیان اینکه یکهزار واحد غیرمجاز تولید رمزارز در کشور شناسایی و توقیف شد، افزود: خسارات ناشی از فعالیت این واحدها ارزیابی شده و مطابق قانون از آنها دریافت می شود.
اعلام جزئیات طرح تعویض کولرهای گازی
سخنگوی صنعت برق در پاسخ به اینکه فعالان حوره استخراج رمزارزها درباره مجوز خرید برق از بورس برای این واحدها از محل اجرای طرح های صرفه جویی در کشور، معتقدند تناسبی بین هزینه و رقم برق خریداری شده وجود ندارد، توضیح داد: تا وقتی که این طرح اجرایی نشود نمی توان درباره آن اظهارنظر قطعی کرد، اما برمبنای مطالعه و بررسی که داشتیم این کار توجیه اقتصادی دارد.
این مقام مسؤول اظهار داشت: مدت زمان بازگشت سرمایه واحدهای تولیدکننده رمزارز ۲ سال است، که مدت مناسبی به نظر می آید. در همین راستا مجوز شورای اقتصاد را برای اجرای طرح تعویض کولرهای گازی غیراستاندارد خصوصاً در بخش جنوبی کشور دریافت کردیم که جزئیات آن به زودی اعلام می شود و واحدهای تولیدکننده رمزارز می توانند در این طرح مشارکت کنند. بدین سان هم اجرای این طرح سرعت بیشتری می یابد و هم این واحدها می توانند برق مورد نیاز خودرا خریداری کنند.


منبع:

1399/04/18
14:32:18
5.0 / 5
2213
تگهای خبر: تولید , خرید , دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز