كاهش فروش نفت سنگین آرامكو به خریداران آسیایی

كاهش فروش نفت سنگین آرامكو به خریداران آسیایی به گزارش ام آی جی تی شركت آرامكوی سعودی میزان عرضه گریدهای نفتی سنگین و متوسط برای بارگیری در ماه آگوست را حداقل برای شش خریدار آسیایی كم كرد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، منابع آگاه به رویترز گفتند آرامکو اوایل هفته جاری به خریداران در چین، ژاپن، کره جنوبی، تایوان و هند درباره کاهش عرضه اطلاع داد. برای چهارمین ماه متوالی است که این شرکت عرضه گریدهای نفتی سنگینتر را می کاهد.

عربستان سعودی که بزرگترین صادرکننده نفت اوپک است، تولید و صادراتش را در جهت توافق کاهش تولید اوپک و متحدانش محدود کرده است. این گروه از ماه مه تا ژوییه تولیدش را به مجموعا ۹.۷ میلیون بشکه در روز محدود کرده است.

پنج منبع مطلع اظهار کردند: آرامکو عرضه گرید نفتی "عرب هوی" برای اوت را به میزان ۱۰ درصد از حجم قرارداد خریدشان و حجم فروش گرید "عرب مدیوم" را هم کاهش داده است.

با این حال خریداران آرامکو از گزینه تغییر گرید نفتی مورد درخواستشان به گریدهای سبک تر برخوردار می باشند.

یک مقام شرکت بهارات پترولیوم هند اظهار نمود: سعودیها عرضه گریدهای نفتی متوسط را کاهش داده و در عوض گریدهای نفتی لایت و اکسترا لایت بیشتری داده اند. هر دو گرید برای ما مناسب می باشد و ازاین رو مشکلی وجود ندارد.

بر اساس گزارش رویترز، کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک و غیراوپک به ریاست مشترک عربستان سعودی و روسیه روز سه شنبه و چهارشنبه به منظور سفارش درباره سطح آینده کاهش تولید این گروه دیدار خواهد نمود.

انتظار می رود این گروه با اشاره به بهبود تقاضای جهانی برای نفت، محدودیت عرضه خویش را تسهیل کرده و به ۷.۷ میلیون بشکه در روز برساند. نرخ پایبندی اوپک پلاس به توافق کاهش تولید از ۷۷ درصد در ماه مه به ۱۰۷ درصد در ژوئن صعود کرد.

منبع:

1399/04/24
14:01:18
5.0 / 5
2094
تگهای خبر: اوپك , تولید , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز