در گزارش ام آی جی تی اعلام شد

كاهش قیمت نفت به دنبال موج دوم كرونا

كاهش قیمت نفت به دنبال موج دوم كرونا یك كارشناس انرژی اظهار داشت: در صورتیكه موج دوم شیوع ویروس كرونا فراگیر شود و شاهد بازگشت قرنطینه باشیم احتمال كاهش قیمت نفت وجود دارد.محمد دیالمی، کارشناس حوزه بین الملل نفت در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه سه گزارش معروف ماهیانه نفت از سازمان بین المللی انرژی IEA، آژانس اطلاعات انرژی آمریکا EIA و همین طور سازمان اوپک خیلی خوشبین هستند که بازار در سال ۲۰۲۱ میلادی رشد مثبت مصرف نفت را شاهد باشد، اظهار داشت: سازمان اطلاعات انرژی آمریکا اعلام نموده بود منفی ۸ میلیو ن و ۱۵۰ هزار بشکه نفت در روز در سال ۲۰۲۰ میلادی کاهش مصرف داریم. این درحالی است که طبق اعلام این سازمان در سال ۲۰۲۱ میلادی شاهد ۶ میلیون و ۹۹۰ هزار بشکه در روز افزایش مصرف خواهیم داشت.
وی اضافه کرد: طبق اعلام اوپک که اخیراً اعلام گردید در سال ۲۰۲۰ میلادی شاهد منفی ۸ میلیون و ۹۵۰ هزار بشکه در روز کاهش مصرف هستیم و سال آینده میلادی این رقم به مثبت ۷ میلیون بشکه در روز می رسد. بدین سبب می توان اظهار داشت که نهادهای بین المللی ارزیابی مثبتی از بازار آینده نفت دارند.
این کارشناس بین المللی حوزه نفت بیشترین میزان کاهش تولید نفت در ماه گذشته میلادی اوپک را مربوط عربستان با کاهش ۹۲۰ هزار بشکه در روز و عراق ۴۴۹ هزار بشکه در روز دانست و افزود: تولید کنونی نفت اوپک ۲۲.۲۷۱ میلیون بشکه در روز است که نسبت به ماه قبل میلادی ۱.۸۹۳ میلیون بشکه در روز کاهش داشته است.
به گفته دیالمی عربستان هم اکنون ۷ میلیون و ۵۵۷ هزار بشکه در روز و عراق ۳ میلیون و ۷۱۶ هزار بشکه تولید نفت می کند. بدین سان می توان گفت عراق تعهد ۹۰ درصدی به توافق اوپک پلاس برای کاهش توید داشته است. اما بنظر می رسد عربستان مبادرت به کاهش بیشتر تولید خود نکند و حتی ممکنست شاهد افزایش تولید آن نیز باشیم چونکه ماه آگوست گرم است و نیاز نیروگاهی عربستان افزایش می یابد.
وی با اشاره اینکه قیمت های نفت طی یک ماه گذشته به یک ثبات نسبی رسیده است، گفت: هرچند اخباری درباره شیوع موج دوم کرونا به گوش می رسد اما تسهیل محدودیت های تردد خوشبینی به افزایش مصرف نفت را افزایش داده است. همین مورد شدت اخبار موج دوم شیوع ویروس کرونا را کاهش داده است.
این کارشناس حوزه بین الملل نفت با اعلان اینکه رقم حدودی ۴۰ دلار برای هر بشکه چندان مورد تأیید اوپک پلاس نیست، اظهار داشت: اگر اوپک پلاس تمدید کاهش ۹.۷ میلیون بشکه ای در روز را انجام دهد، بازار این میزان را نیز می تواند هضم کند. اما اگر موج دوم شیوع ویروس کرونا فراگیر شده تا جایی که بازگشت به قرنطینه داشته باشیم انتظار کاهش قیمت را خواهیم داشت.
طبق گفته دیالمی خبر مثبت پیدا شدن واکسن کرونا می تواند تأثیر مثبت قابل توجهی بر بازار نفت داشته و تقاضا را بیشتر می کند.

1399/04/25
23:41:09
5.0 / 5
2016
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , تولید نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز