تهدید به تحریم سرمایه گذاران دو پروژه خط لوله روسیه از طرف آمریكا

تهدید به تحریم سرمایه گذاران دو پروژه خط لوله روسیه از طرف آمریكا وزیر خارجه آمریكا كه در كوشش برای محدود كردن نفوذ اقتصادی روسیه در اروپا و تركیه است، هشدار داد سرمایه گذاران در دو پروژه خط لوله گاز طبیعی روسیه ممكنست با تحریمهای واشنگتن روبرو شوند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، مایک پمپئو در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار نمود که سرمایه گذاران اروپایی در پروژه نورد استریم ۲ و همین طور خط لوله ترک استریم ممکنست تحت قانون۲۰۱۷ مقابله با دشمنان آمریکا بوسیله تحریمها، در معرض تحریمهای آمریکا باشند.

وی اظهار داشت: این یک هشدار واضح برای شرکتها است که کمک به پروژه های نفوذ بدخواهانه روسیه قابل تحمل نیست.

آمریکا که با اشباع عرضه گاز طبیعی روبه رو شده، در تلاش است گاز طبیعی مایع خودرا به اروپا صادر کند.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه اظهار داشت: تحریمها مقابل این دو خط لوله با فشار سیاسی برابر است. این استفاده از فشار سیاسی برای رقابت غیرمنصفانه است و نشان دهنده ضعف سیستم آمریکایی است. بجز روشهای زورگویانه، هیچ ابزار موثری وجود ندارد.

ساخت نورداستریم ۲ دسامبر گذشته بعد از امضای لایحه سیاست دفاعی توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که شامل تحریمهایی مقابل این پروژه بود، متوقف گردید برای اینکه شرکت سوییسی Allseas از فعالیت در این پروژه دست کشید.

دو کشتی لوله گذاری روسی ممکنست کار ساخت ۱۶۰ کیلومتر باقی مانده از این خط لوله را تکمیل کنند. شرکت گازپروم روسیه حدود نیمی از پروژه نورد استریم ۲ به ارزش ۹.۵ میلیارد یورو معادل ۱۰.۵ میلیارد دلار را فاینانس می کند.

گروهی از سناتورهای آمریکایی ماه گذشته لایحه تحریمهایی مقابل نورد استریم ۲ را ارائه کردند که گفته می شود با تشدید تحریمها و مجازات کسانی که خدمات بیمه، بیمه اتکایی و راه اندازی لوله فراهم می کنند، این پروژه را متوقف خواهدنمود.

بر اساس گزارش رویترز، نورد استریم ۲ ظرفیت فعلی صادرات گاز روسیه را دو برابر می کند. سایر شرکای این پروژه شامل شرکت OMV اتریش، شرکتهای یونی پر و وینترشال آلمان، رویال داچ شل و انژی فرانسه هستند.
1399/04/26
13:39:05
5.0 / 5
2451
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز