دو طرح بزرگ آبرسانی در هرمزگان

دو طرح بزرگ آبرسانی در هرمزگان به گزارش ام آی جی تی دو پروژه بزرگ آبرسانی در هرمزگان به دستور رئیس جمهور از راه ویدئو كنفرانس و با حضور مستقیم معاون امور آب و آبفا وزارت نیرو در بشاگرد راه اندازی شد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، دو پروژه بزرگ فاز دوم آب شیرین کن ۱۰۰ هزار مترمکعبی بندرعباس و طرح آبرسانی از سد جگین به شهر سردشت و هشت روستای شهرستای بشاگرد از راه ویدئو کنفرانس با دستور دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.
با بهره برداری از فاز دو آبشیرین کن بندرعباس و طرح آبرسانی از سد جگین به بشاگرد در چارچوب پویش #الف ب ایران، گام بزرگی در جهت تأمین آب پایدار مردم شرق و مرکز استان برداشته شد. با بهره برداری از فاز دوم این طرح، علاوه بر شهرستان خمیر، مردم شهر بندرعباس هم از ظرفیت این آبشیرین کن بهره مند شدند. سرمایه هزینه شده برای تکمیل فاز دوم این پروژه چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بوده که توسط بخش خصوصی تأمین شده است.
در طرح آبرسانی از سد جگین به بشاگرد، فاز اول این طرح شامل آبرسانی به شهر سردشت و ۸ روستای مسیر است که مورد بهره برداری قرار گرفت. اعتبار اجرای این طرح یک هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال است که ۴۰۰ میلیارد ریال آن از جانب دفتر مقام معظم رهبری تخصیص داده شده است. این طرح با هدف ایجاد منابع آبی پایدار و توسعه شهر و روستاهای بشاگرد اجرا شده است.
به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، با افزایش ظرفیت تولیدی آب شیرین کن ها در استان هرمزگان در ابتدای دولت تدبیر و امید، میزان آب تولیدی آب شیرین کن ها ۸ میلیون متر مکعب در سال بود در حالیکه حالا با آغاز به کار فاز دوم آب شیرین کن بندرعباس این میزان به ۴۵ میلیون متر مکعب در سال افزایش یافته است.
تا آخر دولت دوازدهم میزان آب تولیدی آب شیرین کن ها به ۸۹ میلیون متر مکعب خواهد رسید که از این میزان ۵۱ میلیون مترمکعب آن در شهر بندرعباس است.


منبع:

1399/04/27
21:11:23
5.0 / 5
2146
تگهای خبر: آب , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز