افزایش استقبال از بورس انرژی

افزایش استقبال از بورس انرژی ام آی جی تی: بررسی آمار بورس انرژی حكایت از افزایش معاملات و استقبال از بازار انرژی دارد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، محصولاتی که امسال برای عرضه در بورس انرژی در نظر گرفته شده، شامل نفت خام سبک و سنگین بعلاوه میعانات گازی پارس جنوبی و فراورده های نفتی شامل گازوئیل و نفت کوره بوده که طی ماه های اخیر گازوئیل و نفت کوره نیز در بورس انرژی عرضه و معامله شد که استقبال از آن نیز مناسب بوده است و شاهد افزایش حجم معاملات و عرضه در بورس انرژی هستیم.
برمبنای آمار و اطلاعات سایت شرکت ملی نفت، از خرداد ماه تا کنون میعانات گازی پارس جنوبی تحویل زمینی ۱۰۰ هزار بشکه با قیمت پایه ۲۹.۴۷ دلار در هر بشکه و میعانات گازی تحویل دریایی در یک نوبت یک میلیون بشکه با قیمت پایه منفی ۱۱ دلار نسبت به نفت خام دوبی ارائه شد.
همین طور نفت کوره ۳۸۰ سانتی استوک در چهار نوبت نوبت و هر بار به میزان ۳۵ هزار تن بشکه و با قیمت پایه منفی ۴۲ دلار در هر تن نسبت به نفت کوره ۱۸۰ سانتی استوک خلیج فارس و یک دفعه ۹۰ هزار تن بشکه با قیمت پایه منفی ۴۰ دلار در هر تن نسبت به نفت کوره ۱۸۰ سانتی استوک خلیج فارس ارائه شد.
علاوه بر این نفت کوره ۲۸۰ سانتی استوک نیز در دو نوبت با حجم عرضه ۳۵ هزار تن بشکه و با قیمت پایه منفی ۴۰ دلار در هر تن نسبت به نفت کوره ۱۸۰ سانتی استوک خلیج فارس ارائه شد.
نفت گاز نیز در سه نوبت با حجم عرضه ۲۶۰ هزار بشکه و با قیمت پایه متفاوت منفی ۳ دلار، منفی ۴ دلار و منفی ۶ دلار و منفی ۵: ۵۰ دلارنسبت به گازوئیل ۵۰۰ppm خلیج فارس، ارائه شد.
در طول این مدت نفت خام سبک و سنگین نیز هر کدام یک بار با با حجم یک میلیون بشکه و به ترتیب قیمت پایه منفی ۸ دلار و منفی ۹ دلار نسبت به برنت ارائه شد.
میزان معاملات نیز بیانگیر این است که استقبال از نفت کوره ۳۸۰ سانتی استوک و گازوئیل مناسب بوده چونکه نفت کوره ۳۸۰ سانتی استوک در چهار نوبت و هر بار با حجم ۳۵ هزار تن بشکه با قیمت های منفی ۳۸ دلار، منفی ۳۶.۶ دلار، منفی ۳۸ دلار و منفی۴۲ دلار در هر تن نسبت به نفت کوره ۱۸۰ سانتی استوک خلیج فارس معامله شده است.
نفت گاز(گازوئیل) نیز در سه نوبت با حجم ۳۳۳هزار بشکه و دو مرتبه ۲۶۰ هزار بشکه با قیمت پایه منفی ۵ دلار، منفی ۴ دلار و منفی ۶ دلار نسبت به گازوئیل ۵۰۰ppm خلیج فارس معامله شد.
منبع:

1399/05/12
23:15:11
5.0 / 5
2179
تگهای خبر: انرژی , خلیج فارس , شركت , گاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز