در حاشیه جلسه دولت

زنگنه: اختلافی میان وزارتخانه های نفت و اقتصاد نیست و نبوده است

زنگنه: اختلافی میان وزارتخانه های نفت و اقتصاد نیست و نبوده است به گزارش ام آی جی تی وزیر نفت اظهار داشت: ما همیشه موافق خصوصی سازی پالایشگاه های نفت بودیم و الان هم هستیم و این تصمیمی كه دولت داشته را ما اجرا خواهیم كرد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، بیژن نامدار زنگنه در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران، در پاسخ به پرسش ایسنا در خصوص علت اختلاف نظر میان وزارت نفت و وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی و تأثیر منفی آن بر شاخص ها اظهار نمود: تعجب می کنم که با یک ناپختگی که یک مسئول سازمان خصوصی سازی انجام داد، سبب نگرانی مردم شد. هیچ اختلافی میان وزارت نفت و وزارت اقتصاد و من و وزیر اقتصاد نیست و نبوده است.
وی اضافه کرد: ابتدا گفتند که ما می خواهیم ای تی اف برای پالایشگاه ها تشکیل گردد. بعد گفتند لازم نیست و به صورت بلوکی عرضه می نماییم. ما هم دیگر آن مسئله را دنبال نکردیم اما شب پیش از این اظهارات مسئول سازمان خصوصی سازی که یکشنبه شب بود، من در دولت بودم و حرفی نزدم.
زنگنه افزود: روز گذشته هم که گفتند ای تی اف تشکیل می شود فوری دستور دادم که این اتفاق رخ دهد. اما این چیزها اختلافی میان ما نیست و الان هم تشکیل می شود و در زمان مقررش به آن ترتیبی که وزارت اقتصاد مسئول است انجام می شود و مردم هم از این بابت نگرانی نداشته باشند.
وزیر نفت اشاره کرد: ما همیشه موافق خصوصی سازی پالایشگاه های نفت بودیم و الان هم هستیم و این تصمیمی که دولت داشته را ما اجرا خواهیم کرد.
وی در پاسخ به این پرسش که در شرایط فعلی وزارت نفت چه گام هایی برای بهبود وضعیت خود برخواهد داشت، اظهار نمود: اگر آمار جهانی را ببینید تقریباً در همه جا کارهای نفتی با رکود روبه رو شده و کارگر کم می شود اما سعی کردیم در شرایط همه گیری کرونا و با وجود تحریم های شدید هیچ فعالیتی از طرح های نفتی گرفتار نقصان نشود و برای تامین منابع آن هم به بازار سرمایه رجوع کردیم و بالای دوهزار میلیارد تومان اوراق فروختیم تا طرح های توسعه ای نفت در دریا و خشکی صورت گیرد.
زنگنه افزود: هفته آینده هم مراسم امضای ۹ قرارداد نفتی را در روز دوشنبه خواهیم داشت که نشان دهنده تداوم کار است. در پارس جنوبی هم سکوهای نفتی در دریا کارشان به انتها رسیده و ۱۵ فاز جدید پالایشگاه ها هم به پایان رسیده و دو فاز باقی مانده که آن هم تا اختتام امسال امیدواریم به مدار بیاید.
منبع:

1399/05/22
22:14:43
5.0 / 5
1585
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز