تغییر پیشبینی آژانس بین المللی انرژی از تقاضا برای نفت

تغییر پیشبینی آژانس بین المللی انرژی از تقاضا برای نفت آژانس بین المللی انرژی (IEA) پیشبینی خود از تقاضا برای نفت در سال ۲۰۲۰ را به میزان بیشتری كاهش و اخطار داد سفرهای هوایی كمتر به علت پاندمی ویروس كرونا تقاضای جهانی برای نفت را سال جاری ۸.۱ میلیون بشكه در روز می كاهد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، آژانس بین المللی انرژی دورنمای تقاضا برای انرژی در سال ۲۰۲۰ را ۱۴۰ هزار بشکه در روز کم کرد و به ۹۱.۹ میلیون بشکه در روز رساند که اولین بازبینی منفی این آژانس در هفت ماه گذشته بود.

در گزارش ماهانه آژانس بین المللی انرژی آمده است: ضعیف شدن تقاضا برای سوخت جت عامل اصلی کاهش تقاضا برای نفت می باشد. بخشهای هواپیمایی و جاده ای که بخشهای اساسی در مصرف نفت هستند در وضعیت خوبی بسر نمی برند.

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی نمود مصرف نفت در سال ۲۰۲۱ همچنان کمتر از سطح سال ۲۰۱۹ خواهد ماند.

آمارهای یاد شده این آژانس نشان داده است که وضعیت جابجایی در خیلی از مناطق راکد مانده اما در اروپا افزوده شده است با این وجود رشد موارد کووید ۱۹ سبب شده است این آژانس برآوردش از مصرف بنزین را کم کند.

طبق گزارش آژانس بین المللی انرژی، میزان عرضه در ژوئن از تقاضا فراتر رفت و ابهامات پیرامون تقاضای آتی به همراه افزایش تولید از جانب تولیدکنندگان بزرگ به معنای آن است که روند بازیابی تعادل بازارهای نفت ظریف خواهد بود.

تولید نفت در آمریکا، کانادا و برزیل رو به افزایش است و همزمان اوپک پلاس محدودیت عرضه خویش را تسهیل کرده است. با این وجود اگر کشورهایی که تابحال به این توافق به صورت کامل عمل نکرده اند تولیدشان را برای جبران عدم پایبندی بیشتر کاهش دهند، عرضه جهانی نفت به میزان قابل ملاحظه ای افزایش نخواهد یافت.

بر اساس گزارش رویترز، قیمتهای نفت در معاملات روز پنج شنبه در واکنش به پیشبینی جدید آژانس بین المللی انرژی کاهش پیدا کرد. بهای نفت برنت با ۵۳ سنت معادل ۱.۲ درصد کاهش، به ۴۴ دلار و ۹۰ سنت در هر بشکه رسید و وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۵۱ سنت معادل ۱.۲ درصد کاهش، به ۴۲ دلار و ۱۶ سنت در هر بشکه رسید.

منبع:

1399/05/24
22:17:40
5.0 / 5
1710
تگهای خبر: انرژی , اوپك , بنزین , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز