توقف سرمایه گذاری آرامكو در پالایشگاه ۱۰ میلیارد دلاری چین

توقف سرمایه گذاری آرامكو در پالایشگاه ۱۰ میلیارد دلاری چین به گزارش ام آی جی تی شركت آرامكوی سعودی سرمایه گذاری در جوینت ونچری برای ساخت مجتمع پالایش و پتروشیمی ۱۰ میلیارد دلاری در چین را در بحبوحه كاهش هزینه سرمایه متوقف كرد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، منابع آگاه به بلومبرگ گفتند چین به ساخت این پروژه ادامه خواهد داد و جوینت ونچری که آرامکوی سعودی ۳۵ درصد در آن سهم دارد، گزینه ای برای آینده خواهد ماند.

آرامکوی سعودی در فوریه سال ۲۰۱۹ توافقی را برای تشکیل بزرگترین سرمایه گذاری مشترک چینی-خارجی با شرکتهای نورینکو و پانجین سینسن به منظور ساخت یک مجتمع پالایش و پتروشیمی یکپارچه در چین امضا کرد. این مجتمع ۱۰ میلیارد دلاری پالایشگاهی به ظرفیت ۳۰۰ هزار بشکه در روز خواهد داشت و آرامکو قرار بود ۷۰ درصد از خوراک نفت خام این مجتمع را تأمین کند و بنا بود فعالیت این مجتمع در سال ۲۰۲۴ آغاز شود.

آرامکوی سعودی سال قبل قراردادهای گوناگونی را برای تضمین تقاضای آتی برای نفت عربستان امضا کرد. با این وجود سال جاری سقوط قیمتها و تقاضا برای نفت، برنامه های شرکتهای نفت بزرگ شامل آرامکو را بهم ریخته و این تولیدکنندگان با سقوط درآمد، سود و جریان نقدینگی رو به رو شده اند.

شرکت آرامکو در سه ماهه دوم همزمان با بیان سقوط بی سابقه سود، در هزینه سرمایه و فعالیتهایش تغییراتی داد. سود خالص آرامکو در سه ماهه دوم سال جاری ۷۳.۴ درصد کاهش پیدا کرد و به ۲۴.۶ میلیارد ریال سعودی معادل ۶.۵۷ میلیارد دلار در مقایسه با ۹۲.۶ میلیارد ریال در مدت مشابه سال قبل رسید.

بر اساس گزارش اویل پرایس، اگر قیمت نفت برنت در حدود ۴۵ دلار در هر بشکه بماند، آرامکو هزینه سرمایه بین ۲۰ تا ۲۵ میلیارد دلار را در فاصله سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ هدف خواهد گرفت.
1399/06/01
22:40:49
5.0 / 5
1777
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز