حفر و تكمیل ۴۷ حلقه چاه نفت و گاز با دكل های ملی حفاری

حفر و تكمیل ۴۷ حلقه چاه نفت و گاز با دكل های ملی حفاری به گزارش ام آی جی تی تعداد حلقه چاه های نفت و گاز حفر و تكمیل شده با كاربست دكل های شركت ملی حفاری ایران در سال ۹۹ به ۴۷ حلقه رسید.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، حمیدرضا خوش آیند - معاون عملیات حفاری این شرکت - هم زمان با دومین روز از هفته دولت در سال جهش تولید اظهار داشت: ۴۷ حلقه چاه نفت و گاز در پنج ماه نخست سال جاری حفاری و تکمیل شد که از این تعداد یک حلقه اکتشافی، ۱۸ حلقه توسعه ای/ توصیفی و ۲۸ حلقه تعمیری تکمیلی بوده است.
وی اظهار نمود: از شمار این چاه ها، ۳۷ حلقه در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، چهار حلقه در شرکت نفت فلات قاره، چهار حلقه در طرح های توسعه ای شرکت مهندسی و توسعه نفت، یک حلقه در چارچوب پروژه ای و یک حلقه به سفارش مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران تکمیل شده است.
معاون عملیات حفاری شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به اینکه این شرکت بیشتر از ۷۰ دکل خشکی و دریایی سبک، سنگین و فوق سنگین در اختیار دارد، اظهار داشت: از آغاز فروردین تا آخر مردادماه، متراژ حفاری چاه ها به ۳۲ هزار و ۸۰۳ متر رسید.
خوش آیند اضافه کرد: با تلاش کارکنان عملیاتی و پشتیبانی شرکت در مدت پیش گفته، حفاری ۹ حلقه چاه، ۱۴۱ روز زودتر از برنامه به پایان رسید که یک حلقه اکتشافی، سه حلقه توسعه ای و پنج حلقه تعمیری است.
وی افزود: جلو افتادگی در حفاری و تکمیل چاه ها از جانب دستگاه های حفاری ۳۳، ۳۷، ۴۵، ۴۶، ۵۱، ۵۳، ۶۸ و ۸۷ صورت گرفت که در این میان دکل حفاری ۳۷ فتح، حفاری دو حلقه چاه شماره ۸۵ و ۱۶۰ در میدان نفتی آزادگان جنوبی را در مجموع ۷۵ روز پیش از مدت زمان تعیین شده به پایان رساند.
معاون عملیات حفاری شرکت ملی حفاری ایران خاطرنشان کرد: الان ۱۳ دستگاه حفاری خشکی شرکت ملی حفاری ایران در حال جابه جایی در موقعیت های عملیاتی قرار دارد.1399/06/04
18:51:23
5.0 / 5
1895
تگهای خبر: تولید , حفاری , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز