ایران برای كمك رسانی به سیل زدگان افغانستان اعلام آمادگی كرد

ایران برای كمك رسانی به سیل زدگان افغانستان اعلام آمادگی كرد وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران در گفت وگوی تلفنی با سرپرست وزارت مالیه افغانستان، آمادگی تهران برای ارسال كمك و تجهیزات لازم برای كمك رسانی و تعمیرات تاسیسات آب و برق افغانستان را كه به دنبال سیل اخیر در این كشور متحمل لطمه های بسیاری شده است، اعلام نمود.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، رضا اردکانیان امروز در گفت و گوی تلفنی با عبدالهادی ارغندیوال- سرپرست وزارت مالیه افغانستان و رئیس افغانستانی کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی دو کشور اعلام آمادگی کرد تا در صورت درخواست مسئولان افغانستان تجهیزات لازم و تیم های تخصصی را برای تعمیر بخش های لطمه دیده آب، برق و فاضلاب افغانستان اعزام کند تا ضمن دسترسی هرچه زودتر مردم لطمه دیده به خدمات آب و برق، بستر لازم برای امداد رسانی سریعتر به آنها فراهم گردد.
وزیر نیرو همین طور با اشاره به سفر سال قبل خود به کابل و دیدار با رئیس جمهوری اسلامی افغانستان اظهار داشت: در آن دیدار رئیس جمهوری مطالب و مواضع بسیار خوبی درباب توسعه روابط ارائه کرد که متاسفانه شرایط افغانستان اجازه عملیاتی کردن آنها را نداد.
رئیس طرف ایرانی کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و افغانستان افزود: امیدواریم بتوانیم در این دوره به قسمتی از آنها جامه عمل بپوشانیم
ارغندیوال سرپرست وزارت مالیه افغانستان هم با ابراز امتنان و خرسندی از برقراری گفت وگوی تلفنی و ابراز تسلیت و همدردی وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: حداقل انتظار ما از همسایه ای با این سطح از اشتراکات زبانی و اعتقادی همین است که در هنگام مشکل و مصائب در کنار هم باشیم.
وی با بیان این که پیام همتای ایرانی خودرا به مقامات بالاتر منتقل و نتیجه را منعکس خواهد کرد، از برگزاری نمایشگاه اختصاصی-تخصصی جمهوری اسلامی ایران استقبال و آنرا در شرایط فعلی افغانستان یک لزوم قلمداد کرد.
روسای کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی دو کشور همین طور بر برگزاری ششمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی دو کشور توافق و ابراز امیدواری کردند تا با برگزاری این کمیسیون و امضای اسناد مربوطه بستر لازم برای توسعه بیش از پیش روابط دو کشور خصوصاً در حوزه برق، نفت و گاز فراهم گردد.
برگزاری نمایشگاه اختصاصی-تخصصی صنعت آب، برق، فاضلاب، ارتباطات و خدمات شهری جمهوری اسلامی ایران در کابل همزمان با برگزاری ششمین اجلاس همکاریهای اقتصادی دو کشور همچون موضوع های دیگر گفت وگوی تلفنی دو طرف بود.1399/06/12
20:49:41
5.0 / 5
1776
تگهای خبر: آب , تخصص , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز