معاون وزیر نیرو:

مشتركان كم مصرف از پاییز برق مجانی مصرف می كنند

مشتركان كم مصرف از پاییز برق مجانی مصرف می كنند اردبیل معاون وزیر نیرو ومدیرعامل توانیر اظهار داشت: در چارچوب برق امید مشتركان كم مصرف از ماه آینده برق مجانی مصرف می كنند.متولی زاده 13 شهریور درحاشیه آیین افتتاح پروژه توانیر در اردبیل اظهار نمود: این طرح با هدف اصلاح الگوی مصرف مشترکین باتصویب هیات دولت اجرایی می شود.
وی بابیان اینکه در ایام آینده میزان مصرف وطبقه بندی مشترکان در چارچوب خوش مصرف، پرمصرف وکم مصرف اطلاع رسانی می شود، اضافه کرد: با این اطلاع رسانی مشترکان را تشویق و ترغیب به مصرف بهینه برق خواهیم کرد تا به جمع مشترکان کم مصرف ملحق شوند.
معاون وزیر بیان نمود: مشترکان پر مصرف با روش ساده می توانند مصرف خویش را کاهش دهند تا صورتحساب برق مصرفی آنها تعدیل شود.
وی گام دوم رااقدامات مناسب در جهت بهینه سازی مصرف بیان کرد وگفت: مشترکان بانصب سلول خورشیدی می توانند بخشی از مصرف خویش را تولید کنند تا در چارچوب نیروگاه های کوچک به کمک توانیر بیایند.
متولی زاده به پرداخت تسهیلات کم بهره به متقاضیان نیروگاه های کوچک اشاره نمود و اضافه کرد: در یک فضای کوچک 2 در 2متر هم می توان تا400 وات برق تولید و به سلامت محیط زیست و کاهش آلایندگی کمک کرد.
وی اظهار داشت: امروز با حضور رئیس جمهور پست 230به 63کیلو ولت آرتا که 360مگاولت آمپر ظرفیت دارد و جز پست های مهم کشور است، راه اندازی شد.
مدیر عامل توانیر اظهار نمود: این پروژه در مدت 4سال راه اندازی شده و 95 درصد تجهیزات این پست ساخت داخل است و 200 میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.
وی افتتاح دونیرگاه خورشیدی به ظرفیت 1.7 مگاولت را خاطرنشان کرد و بیان نمود: بخش خصوصی برای اجرای این پروژه 15میلیارد تومان هزینه کرده و در کمترین زمان عملیاتی واجرایی شده است.
منبع:

1399/06/14
17:09:28
5.0 / 5
1780
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز