یك مقام مسئول خبر داد:

سكوهای سرچاهی برای نصب در هندیجان بارگیری شدند

سكوهای سرچاهی برای نصب در هندیجان بارگیری شدند ام آی جی تی: مدیر مهندسی و ساختمان شركت نفت فلات قاره ایران از اختتام عملیات ساخت سكوهای 07 و 08 میدان هندیجان و بارگیری و اعزام این سكوها از یارد بندرعباس به سمت موقعیت نصب آگاهی داد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از وزارت نفت، علی آهوچهر درباره بارگیری و نصب سکوهای نفتی هندیجان اظهار داشت: عملیات فنی آماده سازی نصب این دو سکو، هرکدام با وزن بیش از هزار تن در میدان هندیجان شروع شده است که الان برشکاری برای برچیدن عرشه های موقت نصب شده پیشین روی پایه ها در حال انجام می باشد و بعد از آن، دو عرشه سرچاهی ساخته شده که هر یک از آنها برای تولید ۱۰ هزار بشکه نفت و در مجموع ۲۰ هزار بشکه طراحی شده اند، نصب خواهند شد.
وی با اشاره به افزایش ایمنی تولید با نصب این سکوها، افزود: این عملیات در نهایت ایمنی و استانداردهای بین المللی رایج در بخش فراساحل در حال انجام می باشد و پیمانکاران مربوطه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و ایمنی نسبت به انجام آن اقدام نموده اند.
مدیر مهندسی و ساختمان شرکت نفت فلات قاره ایران با اعلان اینکه عملیات شیرین سازی نفت خام در بدو تولید و در سکوی تولید میدان بهرگانسر انجام می شود، اضافه کرد: با نصب این سکوها، دسترسی به چاه ها بیشتر می شود و ایمنی چاه ها نیز باتوجه به وجود تأسیسات سرچاهی نصب شده همچون پنل کنترل و ایمنی سرچاهی، سامانه های اعلام حریق، سامانه های کنترل چاه ها و سیستم های برق و ابزار دقیق از سطح کیفی و ایمنی بالاتری برخوردار خواهد شد. همین طور نصب این سکوها این امکان را فراهم می آورد تا در آینده برمبنای برنامه ریزی های انجام شده، فرازآوری چاه ها برای تولید مصنوعی با تزریق آب، گازرانی یا پمپی کردن چاه ها اجرا شود و با توجه به این که در این سکوها برق و امکانات ایمنی لازم وجود دارد، با بهره گیری از روش های ثانویه، میزان تولید نفت نیز افزایش یابد.
وی کابل گذاری ۲۷ کیلومتری از طرف یک شرکت داخلی را از اتفاق های خوب در این پروژه عنوان نمود و افزود: برای اولین بار در کشور، این عملیات با بهره مندی کامل از توان داخلی اجرایی شده است.
شهرام متوسل، مجری ساخت سکوهای هندیجان شرکت نفت فلات قاره ایران نیز در این زمینه اظهار داشت: این پروژه از سال ۱۳۸۵ با هدف افزایش تولید ۲۰ هزار بشکه ای تولید نفت میدان هندیجان آغاز و در این راستا، مطالعات مربوط به مخزن انجام و عملیات ساخت این سکوها بوسیله مناقصه بین المللی به شرکت کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) سپرده شد؛ پیمانکاری و نصب این سکوها نیز از طرف پیمانکاران ایرانی انجام می شود که شرکت فراساحل اطلس بعنوان پیمانکار اصلی و شرکت صدرا (DOT) نصب تجیهزات سرچاهی را عهده دار است.
وی اظهار نمود: عمق کم آب در این پروژه، استفاده از شناورهایی با آبخور کم را در عملیات نصب اجتناب ناپذیر کرده است، ضمن اینکه به سبب جزر و مد، امکان انجام عملیات در همه ساعات روز فراهم نیست.


منبع:

1399/06/17
12:17:08
5.0 / 5
2066
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز