اردكانیان در آئین افتتاح پروژه های صنعت آب و برق استان كرمان:

تصمیمات خوبی گرفتیم، مردم كرمان دل نگران آب نباشند

تصمیمات خوبی گرفتیم، مردم كرمان دل نگران آب نباشند كرمان وزیر نیرو با اشاره به اینكه پروژه های افتتاحی در نقاط مختلف كشور بارز و ملموس است، عنوان كرد: امروز یكصدمین پروژه از ۲۰۰ پروژه ساخت و سازی را افتتاح كردیم، البته ۵۰ پروژه ساز و كاری هم اگر وضع شود باعث تسهیل در گردش بخش های دیگر و همینطور سرعت دادن به ساخت و سازها در كشور می شود.


"رضا اردکانیان" در آئین افتتاح پروژه های صنعت آب و برق استان کرمان ضمن گرامیداشت شهدای هفده شهریور ۵۸ با اشاره به قدردانی رهبر انقلاب از پروژه های افتتاحی وزارت نیرو، اظهار نمود: آنچه که از اظهار لطف مسؤلان ارشد کشور و در راس همه مقام معظم رهبری شامل حال خدمتگذاران مردم در وزارت نیرو شده به هیچ وجه به چشم وظیفه ای که انجام دادیم نمی دانیم، بلکه این اظهار لطف را یک پیش پرداختی که ما را موظف به حضور پر انرژی در انجام امور و وعده ها می کند، می دانیم.
وی با اشاره به پروژه های پویش #هرهفته_الف_ب_ایران و برنامه ریزی سال جاری برای افتتاح ۲۵۰ طرح در حوزه آب، برق و فاضلاب اضافه کرد: این در شرایطی است که سال جاری به سال جهش تولید نامگذاری شده است و دو زیرساخت اصلی آب و برق می بایست بیش و قبل از سایر منابع آماده باشد تا تولیدکنندگان بتوانند در امور خود موفق بوده و عملکرد بهتری هم داشته باشند.
وزیر نیرو با اشاره به اینکه پروژه های افتتاحی در نقاط مختلف کشور بارز و ملموس است، عنوان کرد: امروز یکصدمین پروژه از ۲۰۰ پروژه ساخت و سازی را افتتاح کردیم، البته ۵۰ پروژه ساز و کاری هم اگر وضع شود باعث تسهیل در گردش بخش های دیگر و همینطور سرعت دادن به ساخت و سازها در کشور می شود.
وی اضافه کرد: در این ۱۰۵ پروژه ساخت وسازها و سازوکارها که از آغاز سال به بهره برداری رسیده، در مجموع ۲۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.
اردکانیان با اشاره به افتتاح سد قدرونی در استان کرمان، خاطرنشان کرد: این سد ششمین سدی است که در سال ۹۹ ساخته شده است و عموما برای کنترل سیلاب بخصوص در شرایط تغییر اقلیم است که ما بیشتر در شرایط جدی مواجه خواهیم بود یعنی سال های بسیار خشک و یا سال های بسیار تر، سازه هایی نظیر این پروژه بتوانند با بهار سیلاب های فصلی ما را در تأمین آب مصارف شرب، کنترل سیلاب و کاهش خسارات یاری کنند.۱
وزیر نیرو با اشاره به اینکه برای پروژه های تأمین برق که امروز افتتاح شدند در مجموع ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده است اظهار نمود پیگیر دغدغه نمایندگان مجلس و استاندار استان کرمان خواهم بود و امیدواریم با مکانیسم ماده ۵۶ منابع لازم برای آبرسانی روستایی بخصوص طی سالجاری را فراهم نماییم.
وی بیان نمود: سال جاری ۲۹۹ هزار ۵۲۹ نفر از هموطنان روستاییمان در سطح کشور از آب سالم و پایدار برخوردار شده اند و در این ۷ سال و دو ماه هم ۸ میلیون نفر از مردم روستایی از این نعمت بهره مند شدند که معتقدم در این حوزه کار بزرگی انجام شده است.
وی در انتها با اشاره به اینکه تصمیمات خوبی برای آب گرفته شده و ساز و کارهای در نظر گرفتیم تا مردم کرمان دل نگران آب امروز و فرداهای دیگر نباشد، اظهار داشت: برای تأمین آب مورد نیاز صنعت هم تدارک خوبی دیده شده که بخش هایی از همین پروژه تا آخر سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.


1399/06/17
19:28:59
5.0 / 5
1676
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز