تنزل دورنمای بلندمدت قیمت نفت توسط فیچ

تنزل دورنمای بلندمدت قیمت نفت توسط فیچ به گزارش ام آی جی تی موسسه اعتبارسنجی فیچ ریتینگز در اقدامی كه منعكس كننده شرایط شكننده بازار نفت می باشد، دورنمای قیمت بلندمدت وست تگزاس اینترمدیت آمریكا را از ۵۲ به ۵۰ دلار در هر بشكه كم كرد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، موسسه فیچ ریتینگز در جدید ترین به روزرسانی پیشبینی خود از قیمت نفت و گاز، قیمت نفت برنت در بلندمدت را ۵۳ دلار در هر بشکه پیش بینی نمود در حالیکه پیشبینی قبلی این موسسه از قیمت نفت برنت ۵۵ دلار بود.

فیچ دورنمای قیمت نفت برای سال ۲۰۲۲ را هم تنزل داد و قیمت نفت برنت را به علت مازاد ذخایر که ناشی از شیوع پاندمی ویروس کرونا است و همینطور توازن شکننده میان عرضه و تقاضا و کاهش قیمت سودآوری تولیدکنندگان در خیلی از نواحی، ۵۰ دلار پیش بینی نمود که پایینتر از ۵۳ دلار پیشبینی قبلی این موسسه است. قیمت وست تگزاس اینترمدیت در سال ۲۰۲۲ هم ۴۷ دلار پیشبینی شد که پایینتر از ۵۰ دلار پیشبینی قبلی بود.

فیچ ریتینگز اعلام نمود: تنزل دورنمای بلندمدت قیمت نفت با وجود عملکرد بهتر از حد انتظار از آغاز سال جاری تابحال به علت کاهش تولید اوپک پلاس، تسهیل محدودیتهای قرنطینه و احیای اقتصادی انجام گرفت که سبب شد دورنمای قیمت ۲۰۲۰ نفت را به ۴۱ دلار در هر بشکه افزایش دهیم.

این موسسه اعتبارسنجی همانند آژانس بین المللی انرژی انتظار دارد بعد از اینکه ذخایر نفت با نرخ ۶.۴ میلیون بشکه در روز در نیمه اول سال ۲۰۲۰ رشد کردند، بخشی از مازاد ذخایر در نیمه دوم سال جاری و در سال ۲۰۲۱ حذف شود.

فیچ تصریح کرد جدا از عوامل بنیادین، قیمت نفت در بلندمدت منعکس کننده حرکت در جریان جهت استفاده از منابع انرژی دارای آلایندگی اندک است.

به گفته تحلیل گران فیچ، زمان پیک تقاضا برای نفت تحت تأثیر تغییر مقررات، مالیات و فناوری قرار خواهد داشت که پیشبینی آن دشوار است اما ما بر این باوریم که گذر به انرژی پاک، چشم انداز رشد مصرف نفت را از اواسط دهه ۲۰۲۰ کاهش خواهد داد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، فیچ ریتینگز دورنمای قیمت گاز طبیعی هاب هنری در بین مدت و بلندمدت را تغییر نداد و همچنان دو دلار و ۴۵ سنت به ازای هزار فوت مکعب برآورد کرد اما میانگین قیمت ۲۰۲۰ را از یک دلار و ۸۵ سنت به دو دلار و ۱۰ سنت افزایش داد.
1399/06/19
12:53:37
5.0 / 5
1863
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , قیمت نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز