آژانس آمریكایی به دورنمای تقاضا برای نفت بدبین شد

آژانس آمریكایی به دورنمای تقاضا برای نفت بدبین شد اداره اطلاعات انرژی آمریكا دورنمای رشد تقاضای جهانی برای نفت در سال ۲۰۲۱ را به علت انتظار برای رشد كمتر مصرف در چین، در مقایسه با گزارش ماه گذشته خود ۵۰۰ هزار بشكه در روز كم كرد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در جدید ترین گزارش "دورنمای کوتاه مدت انرژی"، پیش بینی نمود تقاضای چین برای نفت در سال میلادی آینده یک میلیون بشکه در روز رشد می کند که کمتر از ۱.۵ میلیون بشکه در روز پیشبینی ماه گذشته این آژانس است.

طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، تقاضای جهانی برای نفت در اوت به میزان یک میلیون بشکه در روز رشد کرد که کندترین رشد ماهانه از زمان آغاز بهبود تقاضا بعد از وضع قرنطینه مقابله با ویروس کرونا در ماه مه بود. همینطور در اوت برای اولین بار روند رشد عرضه جهانی از رشد تقاضای جهانی برای نفت فراتر رفت.

با وجود روند متفاوت رشد تولید و مصرف جهانی نفت در اوت، اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی نمود روند توازن میان عرضه و تقاضا در بازار نفت تا آخر سال ۲۰۲۰ در نتیجه تداوم روند احیای تقاضا، محدودیت عرضه اوپک پلاس و کاهش تولید ناشی از قیمت پایین در آمریکا، نزدیکتر خواهد شد.

طبق پیشبینی اداره اطلاعات انرژی آمریکا، تولید نفت آمریکا در سال ۲۰۲۰ به ۱۱.۳۸ میلیون بشکه در روز می رسد که ۱۲۰ هزار بشکه در روز بالاتر از برآورد ماه گذشته این آژانس است اما پیشبینی می شود تولید در سال ۲۰۲۱ به ۱۱.۰۸ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کند.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا برآورد کرد تولید نفت آمریکا در سپتامبر ۴۰۰ هزار در روز رشد ماهانه کرده و به ۱۱.۲ میلیون بشکه در روز می رسد چونکه اپراتورها چاههای بیشتری را به چرخه فعالیت بازگرداندند اما تولید نفت آمریکا بعد از سپتامبر اندکی کاهش پیدا کرده و فعالیت حفاری جدید، کاهش تولید چاههای قدیمی را جبران نمی کند.

تولید نفت آمریکا در نیمه اول سال ۲۰۲۰ پایین ۱۱ میلیون بشکه در روز بود و در نیمه دوم سال به ۱۱.۰۸ میلیون بشکه در روز می رسد و در دسامبر به ۱۱.۴۳ میلیون بشکه در روز صعود می کند.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا دورنمای قیمت نفت در سال ۲۰۲۰ را حدود ۵۰ سنت در هر بشکه نسبت به گزارش ماه پیش افزایش داد اما قیمت مورد پیشبینی برای سال ۲۰۲۱ را به همین میزان کم کرد.

بر اساس گزارش پلاتس، این آژانس انتظار دارد قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت در سال ۲۰۲۰ به ۳۸ دلار و ۹۹ سنت و در سال ۲۰۲۱ به ۴۵ دلار و هفت سنت برسد. همینطور قیمت هر بشکه نفت برنت را ۴۱ دلار و ۹۰ سنت برای سال ۲۰۲۰ و ۴۹ دلار و هفت سنت برای سال ۲۰۲۱ پیش بینی نمود.

منبع:

1399/06/21
10:51:03
5.0 / 5
1347
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , تولید نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز