سخنگوی صنعت برق

هیچ گونه افزایش مجدد تعرفه برق نداشتیم

هیچ گونه افزایش مجدد تعرفه برق نداشتیم به گزارش ام آی جی تی سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: در سال جدید هیچ گونه افزایش مجدد تعرفه برق نداشتیم و چنین برنامه ای در دستور كار دولت نیست.مصطفی رجبی مشهدی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی توانیر در گفتگو با خبرنگار مهر درباره محل تأمین هزینه برق مصرفی مشترکینی که مصرف برق آنها طبق طرح «امید» مجانی می شود، اظهار داشت: بی گمان این طرح در ابتدا هزینه هایی را برای صنعت برق به دنبال دارد. این در حالیست که در بخش مدیریت بار صنایع و بخش کشاورزی در پیک مصرف سال جاری حدود ۳۵۰ میلیارد تومان بعنوان پاداش پرداخت گردید. ازاین رو می توان گفت شاید این طرح از ابتدا و در ظاهر، ایجاد هزینه برای صنعت برق داشته باشد اما در حقیقت علاوه بر اینکه شاهد اجرای اصل مهم استفاده بهینه از منابع انرژی هستیم، از انجام سرمایه گذاری ۸۰۰۰ میلیارد تومانی جدید در شرایط کنونی کشور جلوگیری کرده ایم.
وی اضافه کرد: سهم بخش خانگی از پیک مصرف برق کشور حدود ۵۰ درصد است و ۳۳ درصد از مصرف کل انرژی کشور هم در این بخش قرار دارد ازاین رو مدیریت این میزان مصرف، تاثیر مستقیمی بر مدیریت پیک مصرف داشته است.
به گفته این مقام مسئول، اطلاعات حدود یک سوم مشترکان ما بر مبنای بررسی های انجام شده و آماری است که از مصرف گذشته آنها دریافت شده که شامل طرح «امید» می شود، اما به صورت کلی این طرح کاملاً مبتنی بر رفتار مشترکان است و محدودیتی برای آن وجود ندارد؛ حتی مشترکین پرمصرف در صورت رعایت الگو می توانند شامل این طرح شوند.
سخنگوی صنعت برق در پاسخ به پرسش دیگر مهر در خصوص افزایش مجدد تعرفه برق هم خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان افزایش مجدد تعرفه برق نداشته ایم. سال قبل طرحی در خصوص افزایش ۷ درصدی تعرفه برق برای عموم مشترکین و افزایش ۱۶ درصدی تعرفه برق برای مشترکینی که بیشتر از الگوی متوسط، مصرف برق دارند، به تائید هیأت دولت رسید و از آغاز سالجاری اعمال شد. به جز این طرح و مصوبه، هیچ گونه افزایش تعرفه برق در هیچیک از بخش های خانگی، صنعتی و کشاورزی نداشتیم.
رجبی مشهدی تصریح کرد: اساساً افزایش تعرفه برق در اختیار وزارت نیرو نیست بلکه این وزارتخانه تنها مجری تصمیمات است. اختیار افزایش تعرفه برق توسط مجلس شورای اسلامی به دولت تفویض شده است اما دولت هیچ گونه افزایش تعرفه مجدد برق را نداشته و در برنامه کاری خود هم چنین برنامه ای ندارد.
وی بیان نمود: در صورتیکه مشترکین به صورت موردی شاهد افزایش نرخ قبض خود به صورت غیرمعمول و غیرعادی بودند، با رفتن به اداره برق منطقه خود، اعتراض خویش را با کارشناسان و مسئولین ذیربط در میان گذاشته تا به صورت موردی، مشکل و اعتراض آنها بررسی و حل و فصل شود.
به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، اخیراً برخی مشترکان در تماس با خبرنگار مهر اعلام نمودند باوجود ثبات مصرف برق، بهای برق مصرفی آنها در فیش های دوره جدید به صورت قابل ملاحظه ای افزایش یافته است و براین اساس، همزمان با اجرای طرح برق امید، این شائبه بوجود آمد که نرخ برق برای مشترکان خانگی افزایش یافته است.


منبع:

1399/06/24
13:36:10
5.0 / 5
1887
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز