كاهش بهای نفت در واكنش به دورنمای منفی مصرف

كاهش بهای نفت در واكنش به دورنمای منفی مصرف ام آی جی تی: قیمت نفت روز سه شنبه تحت تاثیر نگرانیها نسبت به روند بهبود تقاضای جهانی برای سوخت كه با هشدار تولیدكنندگان بزرگ نفت اوج گرفت، كاهش پیدا كرد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت پنج سنت معادل ۰.۱ درصد کاهش پیدا کرد و به ۳۹ دلار و ۵۶ سنت در هر بشکه رسید.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا سه سنت معادل ۰.۱ درصد کاهش پیدا کرد و به ۳۷ دلار و ۲۳ سنت در هر بشکه رسید.

هر دو شاخص روز دوشنبه با کاهش بسته شده بودند.

چی یوکی چن، تحلیلگر ارشد شرکت "سان وارد تردینگ" در اینباره اظهار داشت: فضا در بازارهای نفت به علت ترسیم دورنمای تیره تقاضا از جانب تولیدکنندگان نفت و افزایش موارد مبتلا شدن به ویروس کرونا در خیلی از کشورها که نگرانیها نسبت به کندی روند احیای تقاضای جهانی برای سوخت را برانگیخته است، منفی مانده است. نفت برنت و وست تگزاس اینترمدیت تا زمانی که تقاضای آمریکا برای نفت کوره بهبود پیدا نکند، احیانا بین ۳۵ تا ۴۰ دلار خواهند ماند.

تولیدکنندگان و معامله گران بزرگ صنعت نفت، آینده تیره ای را برای تقاضای جهانی برای سوخت به علت تبعات اقتصادی شیوع کرونا پیشبینی کرده اند و اوپک در جدید ترین گزارش ماهانه خود پیشبینی تقاضای جهانی برای نفت را تنزل داد. شرکت BP هم اخیرا اعلام نمود تقاضای جهانی برای نفت احیانا در سال ۲۰۱۹ به پیک خود رسیده و دیگر به وضع سابق برنمی گردد.

اوپک در گزارش ماهانه خود پیش بینی نمود تقاضای جهانی برای نفت در سال ۲۰۲۰ به میزان ۹.۴۶ میلیون بشکه در روز کاسته می شود و به ۹۰.۲ میلیون بشکه در روز می رسد. این رقم بالاتر از ۹.۰۶ میلیون بشکه در روز کاهش پیشبینی شده در گزارش ماه پیش این سازمان است.

نگرانیها نسبت به افزایش عرضه جهانی نفت بعد از اینکه ژنرال خلیفه حفتر قول داد به محاصره چندین ماهه تاسیسات نفتی لیبی آخر دهد، شدت یافت.

به گفته هیرویوکی کیکوکاوا، مدیرکل تحقیقات شرکت نیسان سکیوریتیز، بعضی از سرمایه گذاران در آستانه نشست کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک پلاس در روز پنج شنبه به فروش معاملاتشان پرداختند.

سرمایه گذاران منتظر نتیجه این نشست هستند که به بررسی پایبندی اعضای اوپک پلاس به توافق کاهش تولید می پردازد اما تحلیل گران انتظار ندارند این گروه با وجود سقوط قیمت نفت برنت به پایین مرز ۴۰ دلار، کاهش بیشتر تولید را سفارش کند.

نگرانیها نسبت به مختل شدن عرضه نفت در آمریکا تا حدودی از قیمتها پشتیبانی کرد. شرکتهای انرژی، بنادر و پالایشگاههای نفت با نزدیک شدن طوفان سالی به بخش مرکزی منطقه گلف کاست، روز دوشنبه فعالیتهایشان را تعطیل کردند. این دومین طوفان سهمگینی است که در حدو یک ماه گذشته سبب تعطیلی فعالیت های نفت و گاز این منطقه شده است.

بر اساس گزارش رویترز، با اقدام پالایشگاههای نفت جهت استفاده از واردات بالایی که اوایل سال جاری داشتند، پالایش نفت خام چین در اوت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد کرد و دومین رکورد بالا را به ثبت رساند.

منبع:

1399/06/25
23:39:18
5.0 / 5
1371
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز