تاكید ایران و تاجیكستان بر توسعه روابط حوزه های اقتصادی و انرژی

تاكید ایران و تاجیكستان بر توسعه روابط حوزه های اقتصادی و انرژی وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران و وزیر انرژی و ذخایر آبی جمهوری تاجیكستان با تاكید بر پیوندهای عمیق فرهنگی و تاریخی دو كشور و وجود ظرفیت های فراوان برای همكاری، بر توسعه هر چه بیشتر روابط در تمامی زمینه ها بخصوص در حوزه های اقتصادی و انرژی تاكید نمودند.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، رضا اردکانیان با عثمان زاده - وزیر انرژی و ذخایر آبی جمهوری تاجیکستان از راه ویدئو کنفرانس دیدار و گفت و گو کرد. در این دیدار مجازی، دو طرف که در عین حال ریاست کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی دو کشور را هم عهده دار هستند، در قالب پیشبرد تفاهمات سیزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای دو کشور، بر برگزاری نشست کمیته مشترک پیگیری ظرف پائیز سالجاری از راه ویدئو کنفرانس تاکید نمودند.
بنا بر اعلام وزارت نیرو، وزیر انرژی و ذخایر آبی جمهوری تاجیکستان در این دیدار با ابراز خرسندی از شرکت در یازدهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری، بر عزم کشور متبوعش در توسعه همکاری ها تصریح کرد.
در پایان، طرفین توافق کردند چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی دو کشور را در تاریخی که متعاقباً از راه مجاری دیپلماتیک بر روی آن توافق خواهند کرد، برگزار کنند.
منبع:

1399/07/04
20:15:25
5.0 / 5
1325
تگهای خبر: آب , انرژی , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز