نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی:

خوزستان در حوزه زیرساختی عقب تر از سایر استان های كشور است

خوزستان در حوزه زیرساختی عقب تر از سایر استان های كشور است به گزارش ام آی جی تی نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و كارون در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: استان خوزستان در حوزه زیرساختی عقب تر از سایر استان های كشور است.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، مجتبی یوسفی عصر امروز در مراسم بهره برداری از فاز دوم آبرسانی، به روستاهای حاشیه رودخانه دز اظهار نمود: از همه کسانی که پیش از ما زحمت کشیدند، از زحمات آنها تشکر می کنم ولی در سنوات گذشته استان خوزستان در حوزه زیرساختی از استان های دیگر کشور عقب افتاده است.
وی اضافه کرد: در سه ماه گذشته سعی کردیم که صدای مردم، محرومیت و عقب افتادگی خوزستان را به خصوص در موضوعات زیرساختی به مجلس برسانیم.
نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تا پیش از اینکه نمایندگان استان های دیگر یا رئیس مجلس شورای اسلامی به استان خوزستان سفر می کرد شاید کسی باورش نمی شد که خوزستان آب مازادی برای انتقال به استان های دیگر ندارد یا اینکه مشکلات اولیه مثل آب، شبکه فاضلاب یا جاده دسترسی دارد.
یوسفی عنوان کرد: سیل برای ما در حین اینکه زحمت بود، نعمت هم شد چون با اختصاص اعتبارات مختلف توانستیم بخشی از مشکلات روستایی را حل نماییم.
وی بیان نمود: تلاش کردیم تا از فرصت تخصصی حضور در کمیسیون عمران استفاده و ارتباط مؤثر و فعالی را با مجموعه وزارتخانه ها برقرار نماییم و در عین حال که باید مطالبه گر باشیم، می توان با همراهی نمایندگان استان های دیگر، مسؤلان و وزارتخانه ها بخشی از مشکلات استان خوزستان را حل کرد.
نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی افزود: فرصت برای گلایه گذاری همیشه وجود دارد ولی برای تعامل فرصت کم است، تابحال سعی کردیم که در حوزه اعتبارات به خصوص در زمینه آب و فاضلاب که مشکلات جدی شهری و روستایی است و پس از آن در بحث راه روستایی این همدلی و تعامل را داشته باشیم.
یوسفی با اشاره به اینکه مصوبه «قیر رایگان» با سختی در کمیسیون عمران تأیید شد، بیان نمود: شورای نگهبان و دستگاه های نظارتی به خاطر اتفاقات رخ داده و یا سوءاستفاده هایی که از این مصوبه شده با آن مخالف بودند ولی به آنها اعلام کردیم که وقتی سوءاستفاده ای می شود نباید صورت مساله را پاک نماییم بلکه باید سیستم های نظارتی را تقویت کرد نه اینکه مردم را از خدمات محروم نماییم.
وی عنوان کرد: در بحث اعتبارات آب و فاضلاب هم اقدامات خوبی در این زمان انجام شده است. حجم عقب افتادگی ها و محرومیت ها زیاد است ولی تابحال سعی شده تا از ظرفیت ملی و سفر رئیس مجلس در بحث تخصیص اعتبارات در بودجه ۱۴۰۰ هم برنامه هفتم توسعه ردیف های دائمی را در اعتبارات در نظر بگیریم که مشکلات برطرف شود.
نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی در انتها اظهار داشت: هرچند برگزاری این مراسم خوب است ولی افتتاحیه یعنی اینکه آب به همه روستاها برسد و پس از این مقرر شده است تا از روستاها بازدید و ضمن بررسی، مشکلات احتمالی آنها را اصلاح نماییم.


منبع:

1399/07/06
19:59:10
5.0 / 5
1211
تگهای خبر: آب , تخصص , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز