تلاش بزرگترین تولیدكننده آفریقا برای خصوصی سازی شركت ملی نفت

تلاش بزرگترین تولیدكننده آفریقا برای خصوصی سازی شركت ملی نفت به گزارش ام آی جی تی نیجریه تحت یك لایحه قانونی جدید كه در پارلمان به بحث گذاشته شده، درصدد خصوصی سازی شركت ملی نفت این كشور است.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، سنا و مجلس نمایندگان نیجریه باید لایحه مذکور را برای تبدیل شدن به قانون تصویب کنند.

منابع آگاه به رویترز گفتند محمد بوهاری، رئیس جمهور نیجریه این لایحه را به سنای نیجریه فرستاده است.

تحت لایحه مذکور، نیجریه شرکت ملی نفت نیجریه را بعنوان یک نهاد تجاری اداره خواهد نمود که به منابع مالی دولتی دسترسی نخواهد داشت.

نیجریه که هم اکنون بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده نفت در آفریقاست، مدت دو دهه سرگرم تهیه لایحه نفتی بوده و به دنبال اصلاح سیستم حق امتیاز و سیستم تولید اشتراکی ذخایر نفت و گاز بوده است.

علاوه بر خصوصی سازی شرکت ملی نفت نیجریه، در لایحه اخیر حق امتیاز استخراج نفت فراساحلی مورد بازبینی قرار گرفته و از بشکه ای ۳۵ دلار به بالای ۵۰ دلار افزایش داده شده است.

مله کیاری، مدیر مدیریت گروه شرکت ملی نفت نیجریه اظهار کرده بود این شرکت سرگرم مذاکره برای واگذاری سهام عمده در چهار پالایشگاه نیجریه است که به شدت به نوسازی نیاز دارند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، این پالایشگاهها بسیار قدیمی بوده و به نوسازی نیاز دارند. نرخ استفاده از این پالایشگاهها در پنج سال گذشته از ۳۰ درصد فراتر نرفته است.
1399/07/08
13:03:34
5.0 / 5
1684
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز