با حضور وزیر نیرو

راه اندازی اولین واحد بخار نیروگاه ارومیه

راه اندازی اولین واحد بخار نیروگاه ارومیه به گزارش ام آی جی تی آذربایجان غربی وزیر نیرو اظهار داشت: امسال درقالب پویش هر هفته الف_ب_ ایران، اجرای 250پروژه برای آذربایجان غربی برنامه ریزی شده است.


رضا اردکانیان بامداد امروز هشتم مهر در آیین افتتاح واحد یک بخار سیکل ترکیبی ارومیه و طرح های نیروی برق آذربایجان غربی که در سالن جلسات نیروگاه برگزار شد، با اشاره به اینکه از مهرماه سال قبل پویش هر هفته الف_ب _ ایران کلید خورده است، اشاره کرد: تابحال با احتساب پروژه های امروز در صنعت آب و برق و فاضلاب ۳۶۰ پروژه با سرمایه گذاری ۶۰هزار میلیارد تومان افتتاح شده است.
وی افزود: امسال در چالش هر هفته الف_ب_ ایران، اجرای ۲۵۰پروژه برای آذربایجان غربی برنامه ریزی شده که تابحال ۱۲۱ پروژه با سرمایه گذاری ۲۷هزار و ۷۰۰میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.
وزیر نیرو اظهار نمود: تامین برق پایدار، مطمئن و صرفه جویی در مصرف سوخت و پشتیبانی از برنامه های حفاظت ازمحیط زیست و رونق تولید همچون اهداف نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه است.
وی با اشاره به اینکه امید است تا اختتام دولت تدبیر وامید تعداد قابل توجهی از پروژه های در دست اجرا به ثمر برسد، اشاره کرد: در آذربایجان غربی ۱۰۹۵پروژه با سرمایه گذاری ۱۱هزار و ۲۱۱میلیارد تومان با پیشرفت فیزیکی ۴۵ درصدی در دست اجرا هستند.
اردکانیان با اعلان اینکه طرح برق امید از ماه آینده اجرایی می شود، اضافه کرد: طرح برق امید با هدف ارائه تخفیف صدرصدی به مشترکین کم مصرف خانگی در سطح کشور اجرایی می شود که در این طرح حدود ۳۰۰هزار مشترک خانگی کم مصرف آذربایجان غربی از این طرح برخوردار خواهند شد.
به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا؛ اولین واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه با اعتباری بیش از ۳۳۲۸ میلیارد تومان توسط وزیر نیرو راه اندازی شد.
منبع:

1399/07/09
09:02:47
5.0 / 5
1672
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز